1. ?.
  (bkz: çocuklarına 4 halifenin isimlerini veren ebeveyn)

  gülmeyiniz, vardır böyle bir aile. ilkine osman ismini vermişler, rahmetli amcasından dolayı. ikinci oğullarında ömer ismini çok sevdiklerinden ömer olsun demişler. üçüncüye ise dedenin ismi ali'yi uygun görmüşler. sonradan farketmişler ki takımı tamamlayacak biri eksik. bi tane de ebubekir yapıvermişler. kronolojik sırayla;

  osman
  ömer
  ali
  ebubekir

  böyle 4 erkek evlatları olmuş. kız nasip olmamış. çocuklar her gittikleri yerde "ahanda ashab ı kiram geliyor" esprilerine maruz kalmışlar. valla bak.
  12 -5 ... arjen robben
 2. ?.
  sırtı kolay kolay yere gelmeyecek ebeveyndir.
  2 -2 ... arabaciarabayatasget
 3. 1.
  gülünecek bir aksiyona imza atmayan ebeveyn. çocuklarına erkan, berkan, terkan, tarkan vs fonetik fantazilerle isim veren ebeveynler varken ve bunlar çağdaş ve örnek türk ailesi olarak lanse edilirken, islam'ın hz muhammed'den sonra en önemli 4 kişiliğinin isimlerinin çocuklara verilmesi komik geliyorsa zaten toplum olarak muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıktığımız kesinleşmiştir.
  11 -6 ... westphalia
 4. 2.
  dört halifeye* duyduğu sevgiyi ve bağlılığı hayatına bir şekilde yansıtmış ebeveyndir. isteyen böyle yapar, saygı duyulması gerekir. ayrıca "ılgın, çılgın, vs." diye giden dandik kafiyeli isimlerden kıyas kabul etmeyecek kadar anlamlıdır. saçma sapan olduğunu düşünmek saçma sapan düşünmektir.
  4 -2 ... çakan adam
 5. 3.
  (bkz: cocuklarına 3 silahşörlerin ismini veren ebeveyn)
  dartanyan da amcaoğlu
  5 ... woolloomooloo
 6. 4.
  (bkz: etiket)
  -1 ... gothic evil
 7. 5.
  islamda Çocuklara isim Vermek ve islami Olmayan isimlerin Değiştirilmesi

  --------------------------------------------------------------------------------

  ismin başına "Abdul" getirmeden çocuklarınızı Allah'ın isimleri ile isimlendirmeyiniz.


  Önce çocuklara islami isim koymak gerekir. Bu her anne-babanın çocuğuna karşı olan görevlerinden biridir. Ancak çocuğa islami olmayan çirkin bir isim konmuş ise bu sonradan değiştirilebilir. islam'a uygun olmayan isimleri Allah Resulü değiştirmiştir. Bu, sünnettir. Ancak, Peygamber Efendimiz Müslüman olanların eski adlarını değiştirmelerini, Müslüman olan Arap olmayan insanların da Arapça adlar almalarını emretmemişler verilecek adların manalarının güzel olmasını emir buyurmuşlardır. Bazı adları manaları kötü olduğu için, bazı çok güzel manaları olan adları da kullanırken olumsuz kullanıldığında kötü manaya geleceği veya sahibi üzerinde kötü tesir bırakacağı için değiştirmişlerdir.

  Hz.Aişe (r.a) validemiz diyorki: "Allah Resulü islam'a uygun olmayan, çirkin manalı isimleri muhakkak değiştirirdi."

  Müslüman, çocuğuna anlamsız taş, kaya, toprak gibi isimler veya gayr-i müslimlerin isimlerini vermemelidir. Eğer verdi ise mutlaka değiştirmeli, islami bir isim koymalı ve bunu çevreye yaymalıdır. Çevresi kendisini o isimle çağırmalıdır.
  Peygamberimizin (s.a.v) Değiştirdiği Bazı isimler

  Peygamberimiz hanımlarından ikisinin ilk isimlerini değiştirmiştir. Biri Cüveyriye, diğeri Zeynep binti Cahş annemizdir. Her ikisinin ilk isimleri "Berre" idi. ayrıca üvey kızının adı da "Berre" iken onu "Zeynep" olarak değiştirmiştir. Berre manası temizleyicidir. Ancak " O kendi nefsini temizler" diyerek kibir ve gurura sebep olmaması için değiştirmiştir. Zeynep, mücehverler değerli taşlar anlamındadır.
  Hazn" (hüzünlü, kederli) ismini, "Sehl" (kolaylık, iyilik) ile.
  Hz.Ömer'in kızının adı da isyancı anlamında "Âsiye" idi, Allah Resulü onu (asi isyan eden sad ile yazıldığında. Ancak sin ile yazılırsa hastabakıcı olur) "Cemile" ile,
  Çorak arazi olduğu için, Afira" (otsuz, çorak) ismini, ,"Hadıra" (yeşillik, çimen) ile,
  Peygamber Efendimiz, Yesar (kolaylık, bolluk), Rebah (menfaat, fayda), Eflah (kurtuluş, kurtuluşa eren), Necih (dileğine kavuşan) adlarının verilmesinide yasaklamıştır. Bu yasak bu isimlerin kötü hitaplara maruz kalmaması içindir.
  Şihab'ı (Şahap, alev, ateş parçası) Hişam ile,

  Asram, Âsi, Aziz, Atele (şiddet, sertlik), Şeytan, Hakem, Gurâb (karga) Habbâb, isimlerini değiştirdi.
  Harb'i (savaş) Silm (barış) ile,
  Muzdaci'ı (yatan) Münbais (kalkan) ile,

  Peygamberimiz, bir yılan ismi olduğu için "Hubab" ismini, ateşten bir yalının ismi olduğu için, "Şihab" ismini, Allah'a mahsus olduğu için "Aziz" ismini değiştirmiştir.

  Allah Resulü (s.a.v) Buyuruyor

  Siz kıyamet günü isimleriniz ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız, öyle ise isimlerinizi güzel koyunuz.
  Peygamberlerin isimleriyle isimlenin. Allah'ın çok sevdiği isimler Abdullah, Abdurrâhman'dır. isimlerin güzeli de Hâris ve Hemmâm isimleridir. En çirkinleri de Harb ve Mürre isimleridir.
  Kıyamet günü, Allah'ın en ziyade kızacağı en kötü kimse, adı Melikü'l-emlâk (Şehinşâh) olan kimsedir. Allah'tan başka Mâlik yoktur.
  ismimi isim olarak koyun, fakat künyemi kendinize künye yapmayın!
  Kim benim ismimi almışsa, künyem ile künyelenmesin. Kim de künyem ile künyelenmişse, ismimle isimlenmesin.

  kaynak : http://www.ravda.net/icer...r/cocukisimleri/~bağlantı kırılabilir diye metni buraya yapıştırdım~

  edit : kötüleyen güzel kardeşim, adın ıkınsu, berkcan, idil falan olabilir, bununla ilgilenmiyorum, hadis kötü oylanır mı lan, fıdıl olsun senin ismin, fıdıl, fıdıl..*
  9 -3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 8. 6.
  kendi ismide muhammed ise gerçekten ilginç bir durum yaratacak kişidir.
  ... metin oktay
 9. 7.
  uzun dönemde, ismi ebubekir olan çocuğundan bolca isyan ve haykırış duyacak olan ebeveyndir.
  1 -3 ... insomniac
 10. 8.
  bu ülkede kişiler isimlerine göre de fişlendikleri için anında mürteci damgası yiyebilir bu çocuklar. hele anne başörtülü baba da hacı, sakallı ise aman.
  tanım: iyi yapmış ebeveyn.
  3 ... paradigma