1. .
  teknolojik bakımdan zayıf durumda olan bölgedeki çocukların(televizyondan heberleri izlerler ve bilgisayarları olmadığı için oyunla zamanlarını geçirmezler), saf ve çıkarsız olaylara getirdikleri bakış açılarıdır.
  on sene önceye kadar çok kanlı terör eylemlerine bulaşmış bölgede yaşayan ve hala babası korucu olarak görev yapan çocukların sözde barış elçilerine getirdikleri yorum:
  -artık herkes özgürce yaşayabilecek,
  -teröristler teslim olunca bizde istediğimiz gibi dağlarda oynayabileceğiz,
  -artık hiç bir askerimiz ölmeyecek ve anneler üzülmeyecek.

  gördüğünüz gibi çocuklar olaylara o temiz gözleri ile bakıyorlar ama bilmiyorlar ki bu insansıları terörist olarak değil, sözde barış elçisi olarak gören sözde başbakanımız var.
  1 -1 ... beyazatlinick
 2. .
  görüldüğü gibi çocuk her ırkta çocuktur, saftır, ne verirsen onu alır, kendince yorumlar. onu teknolojiden, eğitimden mahrum edersen ergen olmaya başladığı anda türk milletine kin ve nefret besleyerek yetişir. eğer ciddi bir toplumsakl birlik isteniyorsa büyüklerini imralıda beslemek, barış elçisi diye yurda döndürmek yerine gelecek nesile doğruları öğretmek gerekir.
  ... emkajmer
 3. .
  belki de, büyüklerin önyargılar nedeniyle bozulmuş ideolojik saplantılarını az taşıyan haberlerdir. bu nedenle daha insancıl gibi. örnek:

  artık herkes özgürce yaşayabilecek,
  -teröristler teslim olunca bizde istediğimiz gibi dağlarda oynayabileceğiz,
  -artık hiç bir askerimiz ölmeyecek ve anneler üzülmeyecek.

  onların bozulmamış bu ideallerini gerçeğe dönüştürme borcu ise büyüklerindir. yoksa büyüklerin işi kendi bozuk plaklarını bir de çocuklar için döndürmek değil.

  çünkü onlar barışın gelmekte olduğunu birilerinden daha iyi görüyorlar sanırım.
  ... nuhungemisi