1. 1.
  çocukların çekildiği sosyal deneylere suç duyurusu

  Diyarbakır'da, çocuk işçilerin görüntülerinin çekilerek sosyal medyada paylaşıldığı sosyal deneyler için Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

  https://www.cumhuriyet.co...lere-suc-duyurusu-1774313
  1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Tebrik ediyorum. iyi bir şey yaptıklarını ve topluma iyi örnek olduğunu düşünüyor bu insanlar. Güya farkındalık yaratıyorlar. Düz bir mantıkla bakınca Evet yaratıyorlar ancak biraz düşününce topluma kötü örnek oluyor. Neden?

  1. Çocuğu istismar etmek isteyen sapıkların ortak davranış kalıpları vardır. Çocuğu hediye ile kandırırlar ve çocuğun güvenini kazanırlar. Sürekli kendilerine yeni bir kurban bulmakla uğraşmak yerine etraflarında sürekli istismar ettikleri bir çocuk bulundururlar. Çocugun önce sevgisini ve güvenini kazanır, sonra çocuğu tehdit edip yanlarında tutarlar.

  Bu nedenle anne ve babalar, çocuklarını, yabancılardan bir şey alma diye büyüttü. Biz böyle büyütüldük, biz böyle çocuk büyütüyoruz, bizim çocuklarımız çocuklarını bu cümle ile büyütecek.

  Ancak bu şuursuz arkadaşlar insanların çocuklarını düzgün şekilde yetiştirmesine izin vermiyorlar. Sen evde çocuğa aman yavrum diyorsun sakin kimseden bir şey alma, kimseyle yakın olma, tanımadığın insanlarla sohbet etme, çocuk eline alıyor telefonu, bir bakıyor en ufak tatlı hareketinde çocuğun birine tablet hediye edilmiş.

  Çocugun beyninde "yabancı" iyi insan olarak kodlanıyor. O da herhangi bir zaman diliminde yanına gelen yabancının ona hediye verme ihtimali ile davranmaya başlıyor. Çünkü bunlar çocuk. Bir çocuktan üstün bir zihinsel performans ve doğru yanlış ayrımını düzgün şekilde yapmasını bekleyemezsiniz.

  2. Zamanla etrafımızda birikmiş bu sapıklar çocukları bu insanlar gibi kandırmaya başlayacak. Çocugun yanına gidecek, bak birazdan bir sosyal deney çekeceğiz, kamera şurada, sana ne dersem yaparsan tablet ya da telefon senin. Çocuğun beyninde zaten sosyal deney yapan insanlar hediye veren kişi olarak kodlandığı için büyük zarar görecekler. Çünkü çocuğun öğrendiği yabancı kavramına uymuyor bu insanlar.

  Yani devletin hızlıca önlem alması gerekiyor. insanlar güya farkındalık yaratmak için çocukların yanına yaklaşma hakkına sahip değil. Bu böyle devam ederse insanlar çocuklarını koruyamayacaklar. Nevet.
  2 ... ayi ailesinin evcil civcivi