1. 1.
    "çocukları ve gençleri 14 şubat tehlikesinden korumak " şeklinde açacakken ufak bir karakter sınırı sorunu ile üstteki şekilde açmak zorunda kaldım sevgili * kapitalizmin pençesine düşmüş fakir kardeşlerim.

şimdi tanım zamanı: aklı başında her ebeveynin görevidir.

çocukları, gençleri ve dahi bilgiye aç dimağları korumamız gereken tek tehlike tabi ki 14 şubat sevgililer günü denilen zırva değil.

örnekleri bolca mevcut. örnek vermek gerekirse; 10 kasım 9'u 5 geçe trafiği kilitleyip dikilmek mesela. ama , şimdi konumuz bu değil 1 dakikalığına saygı gösteren kardeşlerim.

her neyse; ben aklı başında, görmüş, geçirmiş , artık belli bir hayat tecrübesine ulaşmış elit bir baba aynı zamanda bir uludağ sözlük yazarı olarak bu konu hakkında üzerime düşen görevi elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

basit bir örnek vermek gerekirse , bu 14 şubat saçmalığının yaklaştığı günlerde deli gibi tv'ler de, radyo kanallarında çıkan reklamları izlemiyor, izlettirmiyorum.

hatta bir keresinde kızımın, "baba siz annemle sevgili mi oluyorsunuz şimdi" sorusundan etkilenerek karıyı boşamaya kalkmıştım.

sonra aile büyükleri araya girip, "olum deli misin lan sen" diyerek ikna ettiler beni.

uzun lafın kısası çocuklarınızı bu tehlikeden koruyun çocuklar duymasın tunakarakterine sahip ılık kardeşlerim.

üstte de dediğim gibi bilgiye aç dimağlarını bu tür sikko şeylerle doldurmalarına izin vermeyin. derslerine odaklanmalarını 14 şubat'ın kapitalizmin bir oyunu olduğunu öğretin.

ben öyle yapıyorum, gerçi bu da ayrı bir sorun. öğretmeni kızıma gençliğe hitabeyi ezberlemesini söylemiş mesela. hoofff yaa. *

abdurrahman dilipak. akit gezetesi yazarı. evet.
    2 -1 ... frktmz krds frktmz