1. 1.
  vantilatöre parmak sokmak. vantilatör küçükse eğer tam orta yerine bastırıp pervaneleri durdurmak müthiş haz verir insana. lakin bahsedilen büyük bir vantilatörse son derece teklikelidir; eylem sonucu parmak denen uzvunuz bir havuç misali rendelenebilir.* * çocuklar uzak tutulmalıdır. annem beni tutamazdı o ayrı.

  ha bir de kibrit yermişim ben. * *
  5 ... charmofsmyrna
 2. 2.
  kardeşimin yaptığı müthiş alet. powerade şişesinin içine gaz doldurup yaptığı sinek yakma silahı. tabi o bu silah ile sadece sinek değil perdeyide yakmıştır o ayrı.
  5 ... muru3xi
 3. 3.
  babayı kızdırmak...
  4 ... karga
 4. 4.
  bir parça gazete ve bir kutu kibrit alarak ranzanın üst katına çıkmak. kibriti yakıp gazeteyi tutuşturmak. sonra oturup gazetenin yanmasını izlemek. annenin yanarlı dönerli ortamı görmesi.. (bkz: ve olaylar gelisir)
  6 ... witch
 5. 5.
  yürüyen merdivenin yerin altına inen bant olan kısmına nedensiz ve fütursuzca, yaradana sığınıp parmak sokulması.. Neden soktum bilemiyorum elime ne geçti ki? bir iz kaldı, biraz da parmağım yamuk.
  9 ... eqin
 6. 6.
  hoş kızların orasını burasını ellemek.hangi küçük yaramaz velet yapmaz ki bunu.evet evet hepimiz yapmısızdır.zaten o zamanlarda kızlar da sever böle şeyleri.ama bu bi alışkanlık olmamalı.yoksa çok tehlikeli sonuçlar dogurabilir.ilersi için tehlikeli...
  4 ... hasnicktir
 7. 7.
  camdan atlamayı denemek. *
  3 ... melek
 8. 8.
  içinde hangi b.ktan kimyasal,insanın içildi mi,ebesini düzen maddeleri barındırdığını bilmeden,su niyetine çamaşır suyu içmek,anneyi kahretmek,bir gününü,serum eşliğinde hastanede geçirip,''cız'' denen şeylerin kötü olduğuna kanaat getirmek..
  2 ... faidelibilgi
 9. 9.
  elinde yanan gazete kagıdından yapılmış meşalelerle, salondaki sehpanın etrafında , kızılderilicilik oynamak. sonra anne görmesin diye yanan meşaleleri salondaki vitrinin arkasına atmak. daha da sonra anne vitrinin arkasındaki yanmış gazeteleri bulunca sordugu "bu ne" sorusuna , " meşale " diye cevap vermek.
  1 ... exonotzor
 10. 10.
  evde kimse yokken sağı solu karıştırma sonucunda bulunan lonjin saatlerinin üstüne çekişle vuruldugunda hafif çalıştıgını keşfetmek. iyice çalışsın diye saati adam akıllı çekişlemek. akşam baba eve gelince babaya "baba bak çalışmayan saatlerini çalıştırdık ama cam filan kalmadı" demek. (salladımı çalışan zavallı saatler çoktan mefta olmuştur tabi)
  2 ... exonotzor