1. 1.
  küçücük, ufacık, tefecikken büyüklerimizce yada mahalledeki kocaman abilerimiz tarafından o toy beynimize aşılanan, "böyle yaparsan cız olur hee" şeklinde beyin yıkanan ve psikolojik gelişim açısından hiç te olumlu olmayan bir davranış..tan kaynaklı kişisel yada çocuksal fobi..

  -asansör,
  -gök gürültüsü ve şimşek,
  -böcük,
  -anne ve babayı üstüste görmek, anne ne yapıyorsunuz?

  birde kendi korkumu anlatayım.. küçükkene,afedersiniz büyük tuvaletimi yaparken,elbisemi hep belimin üstüne çekerdim. sebep;çıkan b.klar, birikir birikir büyür elbiseme değer diye.

  (bkz: çocuk aklı)
  (bkz: salaklık parayla değil)
  15 -4 ... hamdullah lannister
 2. 2.
  ilerleyen yaşlarda bile içimizde yer edinen korkularımız haline gelebilirler..
  *köpekten korkmak
  *eşekten korkmak
  *attan korkmak
  aynı mahallede oyun oynadığınız ve sizden yaşça büyük birisi sizi o zamanlar dövdüyse, yıllarca ona olan korkunuzu içinizden atamazsınız. yaşınız yirmi (20) ve üzeri olmaya başladığında bile hala ufak bir korku duyarsınız. taa ki, o sizin döven çocuk artık yaşlanıp elden ayaktan kesilene kadar.
  onunla doğru orantılı olarak sizde yaşlanmış olursunuz. bu korku sinsidir ve sadece bu iki karakter karşı karşıya geldiğinde, "o zamanlar dayak yiyen çocuk" tarafından yaşanır.
  ... iceri terligi
 3. 3.
  (bkz: sizli bizli baslik formati)
  1 -4 ... dabaddah
 4. 4.
  karanlık.
  4 ... lavinya_
 5. 5.
  Şu an ki korkuların temelini oluşturan korkulardır. Çocukluk anıları unutulmadığı gibi, çocukluk korkuları da unutulmazlar.

  Şu an çocuk olunsaydı en çok korkulması gereken olay açılmış başlığa veya yazılmış entrye bkz'larla ayar veren, sözde sözlük formatçısı ve ayarcısı sözlük muhtarlarının olduğu bir sözlükte yazmak olabilirdi.

  Bu tarz sözlükler de yazan çoğu yazarlar korkularının üstüne gitmeyi bilmiş yazarlardır. Sözlük muhtarlarının ise masturbasyon sonrası boy abdesti alıyor olmakla iştigal olması muhtemeldir.

  (bkz: anlayana davul zurna az)
  1 ... blindguardian
 6. 6.
  (bkz: freddy kruger) hala lan..
  8 ... mey
 7. 7.
  arap diye cagırdıgımız mahallenin en pislik iti. bu serefsiz mahallede benden baska kimseye saldırmazdı, gerci mahalede benden baska kimse de bu itten korkmazdı. herif artık iyice abartmıstı işi,bırakın dısarda saldırmayı balkona cıksam sokagın basından havlardı bana. gerci korkak da bi cocuk diildim o dönem. yani bizim mahalleye moskova sirki gelmişti ve ben gelen aslanların agzına kafamı filan sokmustum hiç korkmadan. kaplanları parmaklamıstım, zürafaları ısırmıştım.. ama bu arap.. bambaşkayı piç..
  13 ... morsiyah
 8. 8.
  karagöz ve hacivat
  1 ... miksaj
 9. 9.
  klozet, dedemin takma disleri, kopek (hala kopekten korkarim)
  4 ... sivrisinek
 10. 10.
  (bkz: garanti bankası reklamındaki merdiven çıkan enine çizgili garip yaratık)**
  1 ... gravisky