1. ?.
  birsürü boş zamanını "illaki icat yapıcam" deyipde küçük yaşlarda heder etmek.O günlerden kalan bir kaç yegane icadıda anlamı belirsiz bir şekilde hayatı boyunca saklama girişimi.
  1 -1 ... babili
 2. ?.
  kendilerini çok kaptırırlarsa gençliğinde dünyayı değiştirmeye de çalışır bunlar.
  -1 ... schezophreniac
 3. ?.
  (bkz: büyüyünce geçer)
  ... kombinasyon
 4. ?.
  oyuncak tabanca kapsülleri ve naylon iple bomba yapmaya çalışırken bacağı yakmak.
  ... fantastikgenc
 5. ?.
  hayalgücünün beraberinde getirdiği bir uğraştır. bir de merak ve bilime ilgi oldu mu katmerli olur bu.

  itiraf ediyorum ben de bunlardandım sözlük. ama bilim çocuk vardı. biz de çocuktuk. bir de bilim vardı adında. o tatlı geldi belki. duyan da yanardağ üstünde meteor sektireceğimizi zanneder.

  haydi çividen mıknatıs yapalım heyo sevgi pıtırcıkları gibisinden deney isimleriyle çeldi aklımızı. bildiğin elektromıknatıs. sanki de çivinin kimyasal yapısını değiştireceğiz.

  bir de gökyüzü haritaları ve ay takvimleri vardı bahse konu derginin verdiği. gece olunca dışarıya çıkıp büyük ayı senin orion benim kafa yukarıda az mı debellendik.

  içimizde bir merak vardı heralde sözlük. tüm suçu bilim çocuk'a atmayayım şimdi. pil, kablo, ampul üçlüsünü bilmeyen var mı?
  ... spaltula
 6. 16777215.
  daha o cânım eğitim sisteminin çarkının içinden geçmeyip yaratıcı ruhu hala bünyesinde barındıran yumurcakların,düşüncelerini dışa vurumu. 5-10tane elektronik saat bozan bende sanırım bir zamanlar öyleymişim ama artık bizden geçmiş. * *
  ... johngalt
 7. 0.
  bu çocuklar cola ile fantayı karıştırıp görünmez olacaklarını sanırlar.küçükken görünmez olmaya çalışan uçuk çocuklarımız gençliğindede uçmayı dener ve.. yaş ilerler vodka ve burn ikilisini keşfederler.
  1 ... eko le pew
 8. 1.
  fizik biliminin imkansız olarak kabul ettiği şeyleri gerçekleştirmeye çabalamaktır. zira kendimden biliyorum ben uzaktan kumandalı arabamın moturunu söküp kocaman bir helikopter yapmak istemiştim. ama olmadı, başaramadım.
  ... biko
 9. 2.
  iki pili paralel bağlayıp bir ampül yakarak kendini einstein sanmaktır.
  3 ... miralay
 10. 3.
  her gece yatmadan önce; 1 şişe sıvı sabun, 1 tüp dolusu diş macunu, çamaşır tozu, su karıştırılarak yapılan lakin neyi icat etmeye çalıştığını bilmemekle birlikte yapılan deneylerdir.
  1 ... giordanobruno