bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  muhtemelen her kücük erkek cocugun kres, anaokulu vb ortamlara girmeden önce, ilk aski ve belki de tek gercek aski olan annesine ilgisi ve hayranligindan dogan eylemdir. bebekken baslar bu durum genelde, annenin o sicak kucaginda dünyadan habersiz bir sekilde karnini doyurmaya calisirken alisir önce o kadina ve zamanla anne teni, kokusu vazgecilmez olur o bebek icin. büyüdükce anneyi kesfeder ve yeni hayranliklar beslemeye baslar ona karsi. okul cagina geldiginde annesini baska kizlarla aldatmaya baslar, kücük kücük capkinliklar yapmaya baslar o kücücük boyuyla ama annesi her zaman baskadir ve özeldir. büyümeye basladikca önemini unutur bazen, kirabilir, kavga edebilir ama biraz uzak kalsa hemen anlar annesinin degerini ve bir kere daha farkeder ki onu hayati boyunca hicbir sey beklemeden tamamen karsiliksiz ve sonsuza kadar sevebilecek tek insan annesidir, bebekliginden beri taptigi kadindir.
  5 ... kopush
 2. 2.
  (bkz: oedipus kompleksi)
  ... september
 3. 3.
  (bkz: sigmund freud)
  1 ... populizmin köküne kibrit suyu
 4. 4.
  klitoris kadınlar genelde ilk çocuklarının erkek olmasını , ona aşık olmalarını isterler . bu isteklerinin takıntılardan ,vajinal orgazmı bilmemelerinden kaynaklandıklarından haberleri olmayabilir ve durum itibariyle takıntılara gebe, anneye aşık bir çocuğa kavuşurlar. çucuğun acilen rüya analizlerine başlaması gerekmektedir.
  1 ... demester
 5. 5.
  (bkz: freud un herkesi kendi gibi sanması)
  2 ... karamsar kelimeler
 6. 6.
  annenin "büyüyünce kiminle evleniceksin?" sorusuna "seninle" diye cevap vermektir.. * *
  ... sympathique
 7. 7.
  (bkz: idol)
  1 ... cappucino
 8. 8.
  freud'a göre fallik dönemde olan çocuklar karşı cinsteki ebeveyne cinsel olarak bir yakınlık duyarlar(bu dönemde en önemli organ cinsel organdır ,haz kaynağıdır.)hatta bu yakınlıktan dolayı anneden ya da babadan ceza göreceğini düşünerek bir karmaşaya düşerler. çocukların anneye aşık olması da sanırım freud'a göre oedipus karmaşasıdır.oğlan çocuk bu dönemde anneye cinsel yönden bir yakınlık duyar.tamamen masumdur tabii.ve bu yakınlıktan dolayı babasının onu cezalandıracağını düşünür ve bir ikilem yaşar.bu yüzden sanırım kız babaya,oğlan anneye düşkün olur derler.
  ... olips
kapat