1. 1.
    Eğitim ailede verilir.

Ülkedeki eğitim durumundan aile kurumunun seviyesi rahatça görülüyor.

Çocuktan haberi yok ki ailenin atmış sokağa çocuk ne yapıyor haberi yok. Eve gelir gider öyle işte ona ne zaten ne yaptığından değil mi.

Çocukları oyuncak zannediyor bazı gerizekalı tiplerde. Sevimli bir şey oynarım ben bununla diye düşünüyorlar herhalde. Ondan sonra zor gelince bırakıyorlar televizyonun başına çocuk orada büyüyor.
    2 ... acizane bir virane
  2. 2.
    yangından mal kaçırır gibi evlenen çift muhtemelen çocuk yapmayı hayatın en güzel detayı sanıyordu. hesap edemedikleri dünyaya getirmek değil de onu yetiştirmekti hakkıyla. fakat gözler o kadar çok boyanıyor ki çocuk sadece evcilik oyunundaki oyuncaklardan biri olarak kalıyor. bana kalırsa hakkıyla çocuk yetiştiremeyen insanlar tespit edilip kısırlaştırılsın. sonra da ne bok yerlerse yesinler.
    3 ... sabahuykusu
  3. 3.
    maalesef ki bu yeteneksizlik ve bilgisizliklerine inat, tavşan gibi üreyip o çocukları ziyan ederler.
    1 -1 ... chocolate cookie
  4. 4.
    Böyle bir durum olsa bile kimsenin kimseye bir ölçü birimi olmaya hakkı yok diye düşünüyorum. Başkalarını eleştirmektense insan kendi tutum ve davranışlarını gözden geçirmeli.
    3 ... sabahuykusu
  5. 5.
    Kendi kültüründen ırak ve modern kültür adı altında kültürsüzlüğe yakın olan insanlardır. Bu zamana kadar insanlık hep kendi kültürüyle yoğurduğu bebeleri saldı sokağa, bu bozulmaya başladığı anda ne idüğü belirsiz insanlar çıktı meydana. Bu yüzden kültürsüz anne baba çocuk yetiştiremez diyebiliriz.
    ... melevan
  6. 6.
    Gereksiz anne babadır.

herkes ODTÜ, hacettepe mezunu olmak zorunda değil. okuma bile bilmiyor olabilirler ama ahlaki yargıları, toplum içinde nasıl davranılması ve konuşulması gerektiğini çocuklarına öğretebilirler.

Bunlar için üniversite diplomasına gerek yok.
    13 ... gluk gluk fayt kulup
  7. 7.
    yapmıcaksın kardeşim o zaman ayağını yorganına göre uztıcaksın. sana değil çocuğa yazık.
    2 ... runnpmcc
  8. 8.
    Aziz sancar ın ailesi de eğitimsizdi ama oğlunu nobel alacak kadar iyi yetiştirme bildiler . demek ki önemli olan
    tek başına eğitimli olmak değil .
    1 -1 ... jardani jovonovich
  9. 9.
    Bakmasını bilmiyorsa, o sorumluluğu kaldıramıyorsa çocuk yapmaması gereken iki insan sıfatıdır. Anne ve baba kelimelerinin sıfat olarak kalmaması, her anlamda tam olması gerekir.
    2 ... namutenahii
  10. 10.
    Çocuklarına yazık.
    ... lloser