1. 1.
  var olan gerçektir.

  artık eskisi gibi özgür olamazsınız. uyku düzeniniz bozulur. bütün gün ağlama sesleri duyarsınız. Çocuk büyüyünce okul masrafları falan çıkar. kısacası hayatınızı mahveder.
  5 -2 ... cukunu avuclayan barbaros
 2. 2.
  gereksizden ziyade zor ve sorumluluk isteyen bir durum olması ve hayatın bundan sonraki seyrinin eskisinden çok daha farklı olmasına yol açmasıdır. gereksiz başka şey.
  2 -1 ... usualsuspects
 3. 3.
  gereksiz değildir. sorumluluk almayı sevmeyen insanlar için, istenmeyen bir durumdur. ailen bunu gereksiz görseydi şuan aramızda olmazdın.
  3 -3 ... kimseyi cekemeyen adam
 4. 4.
  Gereksizlikten ziyade buna hazır olup olmamak önemlidir. Hem maddi hem manevi hazır olmak gerekir.
  3 ... eyra
 5. 5.
  Bu işin sonrası da var eğer iyi bir evlat yetiştirirseniz 80 yaşında hastane kapılarında dolaşırken yanınızda olur hep.Sizin ona baktığınız gibi o da size bakar.
  iyi bir aile kurabilmak dünyanın en güzel olayı bence.iyi bir aile kurduktan sonra okul masrafıymış ağlama seslerimiymiş başka dertlermiş hepsi hikaye.
  1 -1 ... one last chance
 6. 6.
  dünya zaten yeterince kalabalıkken bu dünyaya çocuk yapmak kadın egosunun kadın ihtirasının aman herkes yapıyor bende yapayım telaşından hırsından başka bir şey değildir de nedir. aman koş hiç bir şeyden eksik kalma.
  2 ... kakandoboy
 7. 7.
  bu karılar çocuk doğurur doğurur sonra bir de ben vejeteryan oldum canlıların öldürülmesi vicdanımı zedeliyor falan tiratları atmazlar mı. lan sen doğurdun dünyaya bir insanın gelmesine sebep oldun ve ölmesine de sebep olacaksın madem bu kadar hassassın o zaman aklın neredeydi.
  -1 ... kakandoboy
 8. 8.
  sanki kadın kendi kendine hamile kalıyormuş gibi yazmışsınız. kim isterse istesin gereksiz olduğu bir gerçek. erkeklerdeki soyadımı taşısın egosunu ne yapacağız peki?
  2 ... napakyanii
 9. 9.
  soyun devamlılığı neden gereksiz olsun ki. hem üremek ihtiyaçtır ve anne baba olan insanlar daha mutlu.
  1 -2 ... selia
 10. 10.
  mutlu gözükürler fakat evde cocukla uğraşmaktan bunalmışlardır.
  ... cukunu avuclayan barbaros