1. 1.
  çocuk olmak yaşını büyülterek söylemek ,dişlerinin birere ikişer düşmesi,başka bir çocukla saniyesinde arkadaş olabilmek, sonraki saniyeyi hesaplamadan içinden geldiğince davranmak demek.Çocuk olmak hayat bilgisi ve güzel yazı derslerini öğrenmek her çeşit allı pullu simli kalemi ve kokulu silgileri bulundurmak, tenefüs aralarında köşe kapmaca ve seksek oynamak demek.Çocuk olmak annenin tabakla arkandan dolaşması sebze veya et yemiyorsun diye sana kızması,oyun oynarken sırtına ter bezi koyması demek. Çocuk olmak sınırsız resim yapma ve şarkı söyleme özgürlüğü, törenlerde şiir okuma heycanı, her sabaha türküm doğruyum çalışkanım sözleriyle günaydın demek. Büyümenin hayaliyle geçti o yıllar oysa çocuk olmak özgürlük demekmiş
  4 ... sweetjoliee
 2. 2.
  (bkz: cocukla cocuk olmak)
  ... dopdop
 3. 0.
  en ufak bir şeyden bile zevk almayı bilmektir.
  2 ... the kene
 4. 1.
  mutlu olmak.. okulun açıldığı ilk gün heyecandan yerinde duramamak.. doğumgünü pastasının üzerindeki mumları gerçek bir mutlulukla üflemek.. masal dinlemek.. masal anlatmak.. masallara inanmak.. düşünmeden yaşamak.. masum olmak.. iyi olmak.. yalan söylediğinde bile dürüst olmak.. hiçkimsenin söylemeye cesaret edemediği şeyleri korkmadan söyleyebilmek..
  3 ... cartman87
 5. 2.
  bir dilim sarelleli ekmeği dünyalara değişmemektir..
  4 ... insomniac
 6. 3.
  18 yaşına kadar sen istemesende konulduğun sınıftan dolayı yapmak zorunda kaldıgın eylemdir.
  1 ... thiothrix
 7. 4.
  her korktugunda yaninda hep birilerini bulabilecegin,her istedigin seye inatci aglama nobetleriyle ulasabilecegin,buyudugunde bile gozlerin dolaraktan ozleyecegin sinirlari asla cizilemeyecek olan hayatin her doneminde yasanilabilecek olan ruh hali yada devresi...
  2 ... blindguardian
 8. 5.
  değeri ancak ergen ya da yetişkin olunca anlaşılan şeydir çocuk olmak. bir çocuğa bu zamanın değerini bil deseniz gözlerinize bir kez bakıp oyununa devam edecektir. zaten biz de çocukluğun bu aldırmazlığını, bu sorunsuz ve sorumsuz halini özleriz ya. özleriz ama elde edemeyiz.
  1 ... kerrat cetveli
 9. 6.
  daima özlenen haldir
  2 ... lavinya_
 10. 7.
  gece uykuda annelerin iyi geceler fisiltilarini duyabilmek, kosup oynarken dustugunuzde kolunuzda acilan yaralara aldirmamak, sinifin en guzel kizini sevmek, ondan cekinmek, tanriyi ton ton sevecen bir dede olarak hayal etmek, hayvanat bahcesindeki tilkiyi eve goturup beslemeyi istemek, anlatilan her masalin bas rol oyuncusu olmaktir.
  3 ... antistar