1. 1.
  Çocuk istismarı dört temel grupta incelenmektedir. Bunlar:
  1- Fiziksel istismar
  2- Cinsel istismar
  3- Duygusal istismar
  4- ihmal olarak sınıflanmıştır.

  Fiziksel istismar: Çocuğun kaza haricinde yaralanması ve örselenmesidir. En yaygın rastlanılan ve belirlenmesi en kolay istismar tipidir. Bir tokattan çeşitli nesnelerin kullanımına uzanan cezalandırma yöntemlerini kapsar.

  Cinsel istismar: Kız ya da erkek çocuğun yetişkin tarafından cinsel tatmin amacıyla doyum aracı olarak kullanılması, fuhuş ve pornografiye yöneltilmesidir.

  Duygusal istismar: Tanımlanması en zor ancak en sık rastlanan istismar türüdür. Psikolojik gelişmenin duraklamasına neden olacak sözel istismarı veya aşırı emirleri kapsayan, çocuğun kimliğini zedeleyen ve bozuk davranışları ortaya çıkaran tavırları içerir. Duygusal istismar diğer tüm kötü muamele biçimlerini şemsiye gibi altına toplayan bir olgudur. Duygusal istismara neden olan davranışlar:
  Reddetme,
  Aşağılama,
  Yalnız bırakma, yalıtma, ayırma,
  Korkutma, yıldırma, tehdit etme,
  Suça yöneltme,
  Duygusal bakımdan ihtiyaçlarını karşılamama.

  ihmal: Çocuktan sorumlu kişilerin çocuğa karşı en temel yükümlülüklerini yerine getirmemesidir. Beslenme, giyim, tıbbi gereksinimler duygusal ihtiyaçlar ve yaşam koşulları için gerekli ilgiyi göstermemesidir.
  9 ... shirce
 2. 2.
  özellikle turkcell çok yapmaktadır reklamlarında..
  sevimli çocukları koyup oraya oy yerim ben senii dedirtip müşteriye ya da hedef kitleye ve sonunda kimseye hesap bile vermemesi *** gerçekten çok şaşırtıcı ve etkileyici doğrusu..
  en iyi olmayı bu şekilde falan mı sağlıyor dersiniz ha.
  1 ... cupid
 3. 3.
  (bkz: turkcell reklamlarindaki cocuk istismari)
  1 ... vodka bira
 4. 4.
  fiziksel,duygusal ve daha cok cinsel istismara uğrayan cocukların hepsinde asağıdakilerden en az biri görülüyor,sapkın zihniyetlerin harcadığı minik bedenlerin bitmeyen cilesi en gizlide olan ve en az ses cıkarılan toplumsal yara,aynı toplumun dolaylı yollardan bu yaraya tuz,amonyak,alkol vb. dökmesi de ayrı bir sorun teşkil ediyor tabi..eskiden beri süre gelen elalem ne der ciliğin ağır bilancosu;
  madde bağımlılığı
  manik depresif
  majör depresyon
  panik atak
  vajinusmus
  sizoid tip
  escinsel
  borderline
  1 ... yosun
 5. 5.
  oyuncak firmalarında çok az bir ücrete çalıştırılarak en büyük örnekleri çin'de verilen durum.
  2 ... ismimuzundiyenickimkisaolsun
 6. 6.
  mesela hüseyin üzmez bunu yapmıştır çok eleştirilmiştir ben de eleştirdim. şimdi de bir bayan yapmış çok takdir ediliyor. ulan ne ikiyüzlüsünüz keh keh keh.

  --spoiler--
  son günlerde basında sık sık yer alan aile içi taciz ve tecavüz haberlerine bir yenisi daha eklendi. ancak bu kez mesleği fotoğrafçılık olan sözde sanatçı anne, sözde sanat için 13 yaşındaki kızını soydu.

  icraatın sahibi ise ünlü yönetmen nuri bilge ceylan'ın fotoğraf sanatçısı olan kız kardeşi emine ceylan. ceylan, "zaman yolculuğu" isimli son sergisinde model olarak 13 yaşındaki kızını seçti ve sergide 13 yaşındaki kızının çıplak resimlerine yer verdi. son günlerde basında sık sık yer alan aile içi taciz ve tecavüz haberlerine bir yenisi daha eklendi. ancak bu kez mesleği fotoğrafçılık olan sözde sanatçı anne, sözde sanat için 13 yaşındaki kızını soydu.

  icraatın sahibi ise ünlü yönetmen nuri bilge ceylan'ın fotoğraf sanatçısı olan kız kardeşi emine ceylan. ceylan, "zaman yolculuğu" isimli son sergisinde model olarak 13 yaşındaki kızını seçti ve sergide 13 yaşındaki kızının çıplak resimlerine yer verdi.
  --spoiler--
  1 ... ya gercekten dogruysa
 7. 7.
  verilen tanım gereği din ya da ideoloji empoze etmek de duygusal istismar kategorisine girmelidir ancak bu devran böyle döner anlayışı gereği kimse sesini çıkartmamaktadır bu konuda.
  ve hatta memleketimiz medeni kanununda çocuğun dinî eğitimini belirleme hakkı ana ve babaya bırakılarak bu istismara çanak tutulmuştur (Madde 341).
  1 -1 ... busty girl
 8. 8.
  şeriat olursa olmayacak olandır.
  3 -5 ... pa4ka
 9. 9.
  http://galeri.uludagsozlu...istismar%C4%B1_130058.jpg

  Dünyada %1 ila %10 arasında değişirken, Türkiye'de bu oran %10 ila %53 arasındadır.
  2 -1 ... ipimle ropdosambirimin kusagi
 10. 10.
  şu sıralar pedofiliye yakalanmış uzakkıta emperyalistlerinin başarıyla gerçekleştirdiği olay. o küçük piç kuruları ve müzikleri inşallah buralara sıçramaz.
  2 ... pietro pacciani