bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  emek gücü olarak çocukları kullanan kokuşmuş zihniyetin, iş kaynağıdır.
  (bkz: zorla calistirilan cocuklar)
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  "ucuz iş gücü" olarak görüldüğü için çalıştırılan çocuklara verilen isim. parklarda bahçelerde oynaması gereken çocukların eziyeti.
  ... mimoza
 3. 3.
  (bkz: feodalizm)
  ... beter bocek
 4. 4.
  cocuk isciligi ile mucadele cabalarindan biri icin ;

  (bkz: ipec)
  ... zefre
 5. 5.
  (bkz: william blake) (bkz: the chimney sweeper) (bkz: the songs of innocence and experience)
  ... veritas
 6. 6.
  sayısı dünyada yaklaşık 200 milyon civarındadır. ülkemizde ise bu sayı 4 milyon civarında. rakamlar dehşet boyutlarda ve bunu önlemek için yürütülen tüm çabalar bu rakamları görünce hiçbir işe yaramıyormuş gibi geliyor...
  1 ... fatal
 7. 7.
  kanunlarda 14 yaşında gün almış 15 yaşına basmamış olan işçidir. kanuni olmayan durumda ise artık işin niteliğine göre allah ne verdiyse 7 yaşını dolduran her çocuk çocuk işçi niteliğini taşır.
  ... dusunenadam
 8. 8.
  beni her zaman üzen bir kavramdır. çünkü aklıma ilk; mendil satan, kaportacıda çıraklık yapan, ayakkabı boyayan, simit satan çocuklar gelir. hani 8 yasinda microsoft ta calisan cocuk olsa neyse... ama bizimkiler hep beden işinde çalışıyorlar.

  (bkz: 8 yasinda microsoft ta calisan cocuk)
  ... gulhan seven adam
 9. 9.
  (bkz: çocuk asker)*
  1 ... jimmy the pro
 10. 10.
  çocuklarını ileride çalıştırıp parasına el koymak üzere dünyaya getiren anne-babalar yüzünden, hayata erken atılmış çocuklardır. okula gitmek, arkadaşlarıyla oynamak yerine bütün gün kahvede oturan babasının borcunu ödemek için çalışır bu çocuklar.

  anne babalarının ömür boyu hapis cezasına çarptırılması, çocukların da en yakın çocuk esirgeme kurumuna teslim edilmesi gerekmektedir.
  1 -2 ... anelia