1. 1.
  para karşılığı çocuk bakan kişi. genellikle çocukları gizli gizli hırpalama görüntüleri ile medyada yer bulurlar. ne kadar iyi birisi olsa da anne baba gibi çocuğa bakamayacağı kesindir.
  6 ... zall
 2. 2.
  (bkz: bebek bakıcısı)
  ... mavi balina hem de minik
 3. 3.
  son zamanlarda yaşı 40 ile 50 arasında olan kadınların mesleği...ve kendilerini bence bu sayede işe yarar hissediyorlar ve tabi maaşıda idare eder.
  -1 ... mhtphyt
 4. 4.
  çalışan aileler için çok büyük önem arz eder. maddi durumu olanları da genellikle bir Çocuk Bakıcısı ile çalışırlar. durumu olmayanlarda akrabalarından ya da komşularından rica ederler veya işlerinden fedakarlık edip kendileri bakarlar çocuklarına. internet üzerindende çocuk bakıcısı bulmak kolaydır. detaylı bir araştırma ile aslında birçok bütçeye uygun çocuk bakıcıları bulunabilmektedir.
  ... birdemi
 5. 5.
  kadınların iş gücüne katılımı arttıkça çocuk bakıcısı arayan insan sayısı da bir o kadar artıyor. iyidir. istihdam istihdamı doğuruyor güzel oluyor. ama gel gelelim bakıcının güvenilirliğine, eğitim ve donanımına. bu konuda oldukça profesyonelleşmiş danışmanlık kurumları:ajanslar var artık. önceliğiniz bu ajanslar olmak üzere genç, tecrübeli ve eğitimli bakıcıları tercih etmenizi öneririm.
  ... ay ayol
 6. 4.
  Ben bakarım çocuktaki gelişmeye siz bile şaşırırsınız.
  ... ctyyvz
 7. 5.
  Tutmak Hatadır.
  Bir saat, bir gün için demiyorum, Ama her gün her saat çocuğunu başkasına emanet etmek büyük bir yanlış.

  Öncelikle bir insana güvenmek hatadır. Emanet ettiğin bir obje değil, o senin evladın. (ref: bakıcı dayak haberleri, tecavüz haberleri, organ mafyası haberleri, umursamamazlık sonucu yaralanma haberleri.. Vs)

  ikincisi Bakamayacaksan yapma, kariyerini çocuğuna tercih edemezsin.

  Bence bir anne çocuğundan uzak kalmamalı. Çocuk evdeyse annesiyle olmalı.

  Medyanın bu kadar baskın olduğu bir yüzyılda, çocuğuna kendi prensiplerini, yaşam kılavuzunu aktarabilmen için, robot değil, dürtülerinin köpeği değil ama insan olabilmesini sağlayabilmek için şart bu.

  Onunla gerekirse sabahtan akşama dek vakit geçirmelisin. Yakın olmalısın.

  Evladına senden yakın biri olmamalı o çocukken.

  Not: yalnız yaşayan anneler, yine çocuk için çalışmak zorundalar. Onlar hariç.
  5 -2 ... pembe inci tanesi
 8. 6.
  çocuk kendi başına yemek yiyebilene dek çalışan ebeveynler için şarttır. o noktadan sonra kangal köpeği / akbaş fazlasıyla yeterlidir.
  2 ... sadaeke
 9. 7.
  Eskiden çocuk bakıcısımı varmış, Evet varmış onların adı annelermiş, Analarımız 3-4 çocuk doğurmuş büyütmüş hiç bakıcıyada ihtiyaç duymamış, Ama şimdi yeni moda çocuk bakıcısı ile çocuğu büyütmek.
  1 ... fundagulluoglu
 10. 8.
  Enci insan kaynakları GSM: 0532 064 0331 - 0212 979 0332 iSTANBUL GENELiNDE TECRÜBELi - REFERANSLI - EĞiTiMLi - GÜLER YÜZLÜ EV iŞLERiNE YARDIMCILAR http://www.bakiciilan.net
  ... 12512 252