1. 1.
  Peygamberimiz(sav)'i her gorene sahabe deme meraklisi sunnilerdendir.
  O zaman ebu leheb'e de sahabe diyelim???
  Benim sahsi fikrime gore, sahabe kategorisinde adini anmamak gereken bazi isimler var. Bunlardan bazilari: muaviye, yezid, ebu sufyan, ebu hureyre... Ne kadar ilginc ki, bu isimlerin hepsine sunniler hazret derken siiler bunlara lanet ediyor. Siiler mi dogru soyluyor yoksa sunniler mi?
  islam dini der ki: "allah katinda ustunluk takvadadir.(hucurat 13)" demek ki kisilere sirf sahabe olduklari icin kiymet vermemek gerekiyormus. Esasen, "para ile imanin kimde oldugu belli olmaz" sozu geregince, hic kimse hakkinda kesin yargiya varmamak gerekir diye dusunuyorum. Ama kimseye de hak ettiginden daha fazla deger vermemek de gerekir; Ozellikle hakkindaki tartismalarin bu kadar yogun oldugu kisilere.
  2 -1 ... psydia
 2. 2.
  din adına cinayet işleyebilecek kadar ileri giden bir yaratık olabilir.
  1 ... tsubasa oozora
 3. 3.
  alevinin çocuğuna ömer ismini koyması gibidir.
  2 -1 ... isyankarbereli
 4. 4.
  ya yalancıdır yada gerizekalı...

  muaviye denen hayvanla islam aynı cümlede bile geçemez.

  --spoiler--
  şimdi başına hazret sıfatını yamamaya çalıştıkları muaviye'nin annesi hazreti muhammed'in amcasının naaşının ciğerini çıkarıp yemiştir. babası ebu süfyan ise islam'ın en büyük düşmanıydı korkudan nedamet getirene dek.

  muaviye'nin en büyük marifeti ise hilafeti kaldırıp yerine kendi hanedanını kurmak olmuştur. onun oğlu yezid ise peygamberimizin torunu hazreti hüseyin'i şehid ederek islama "hizmet" etmeye devam etmiştir.
  --spoiler--

  (bkz: beni ümeyye)
  3 ... jorge lois borges
 5. 5.
  Hicbir ilahi dine mensup olamaz katildir.
  1 ... kayip yazar