1. 1.
  en asil duygunun insanıdır.

  evet az evvel bahsettiğimiz başlıktaki geyik yapacak yazar tanımı örnekle budur.

  küçük yaştaki oğlunun (neden oğlu? niçin kızı değil? diye soran 6. nesiller akıllı olun!) "anne çişim var" demesiyle ulvi görevini üstlenen anne çoçuğunu içinde bulunduğu o kötü durumdan kurtarmak için küçük su şişesi ile bir çalışma içine girer ve o pipicik rahatlatılır.

  ee sonra? o şişe nerde? o içi sap sarı sidik dolu şişe nerde, hikayenin sonrası bu şişeye bağlı.

  o düşünceli anne o çiş dolu şişeyi kendi sıpasından çıkmamışcasına fırtaltır otobüsten, arabadan yol kenarına,
  yol kenarında sapsarı sıvı ile yaldır yaldır beklemiş çişli küçük su şişeleri, kimsenin yaya olarak ilerlemediği o yol kenarlarında doğa döngüsüne katılacakları, o çürüyüp toprağa karışacakları günü beklerler(velet askere gider hala o sidikli şişe toprağa karışmaz öyle bir süreç bu)

  o sidikli şişeleri toplamak için sivil toplum örgütlerini göreve çağırıyoruz, arabada çişi gelen küçük cocukları evden cıkmadan çişe davet ediyoruz, tüm anneleri çocuk yapmamaya davet ediyoruz, insanlığı pet şişeye işememeye davet ediyoruz, yol kenarlarında sapsarı sidik dolu şişeler görmek istemiyoruz.
  4 ... cok gicik yaa
 2. 2.
  öyle bir annedir ki zor kaldığında pet şişeye, canı sıkıldığında da tuvaletin yanındaki çalılara işetir. Toplumumuzun bu konudaki yaptırımı azdır. işeyen adama "hop üstad" demesi kolayken "bayan orada tuvalet var görmüyor musun" arasında ki fark uçurumdur.
  1 ... selyn
 3. 3.
  otibislerden pet şişeyi fırlatıyorsa kınıyoruz bu anneyi buradan.
  2 ... cripsi
 4. 4.
  depozitolu cam şişeye işetip sonrasında o şişeyi iade etmediğine şükredilesi annedir.
  2 -1 ... nobetci baykus
 5. 5.
  çocuğuna pipisini bulduğu deliklere sokma iç güdüsünü aşılayan annedir.
  ... ultrain
 6. 6.
  (bkz: pet şişenin alternatif kullanım şekilleri)
  ... filozofil
 7. 7.
  alternatifçi anne.
  1 ... nesem yeter
 8. 8.
  yaratıcı insandır kendisi, uzak batı insanı gibi çocuk bezine senelerce para vermez bu yöntemle. Çabbucak bezden keser. Bu da ikinci üçüncü çocuğu yapma korkusuna neden olmaz uzak batı insanındaki gibi... Sosyolojik bir olay bu.iyi ki varsın pet şişeye işeten anne.
  1 ... nedengeldimlosandelisa