1. 1.
  çocuğum olduğunda çocuğumu okutmaycağım. bir eğitimci olarak diyorum ki bu ülkede ilkokul eğitiminin ardından alınan tüm eğitim beyhudedir. gerçek hayatta sadece ilkokul seviyesindeki matematik-türkçe-fen yeterlidir. zira ömür boyu okutup en verimli olduğu yılları saçma sapan şeyleri ezberleyip 24 yaşında bir kalas olmasındansa bir meslek sahibi olmasını istiyorum. bu sayede okumuş bir vasıfsızı yanında çalıştırabilir üç kuruşa.
  3 -3 ... eski bir ruya
 2. 2.
  çocuğunu okutmayacak yazarlar
  2 -2 ... alpertunna
 3. 3.
  bir akademisyen olarak söylüyorum; evet, bu ülkede okumayacak benim çocuğum. okuttuğum çocuklara da diyorum, master'a, doktoraya yurt dışına gidin diye. her mahalleye üniversite açarsan, her işsizi akademisyen diye açtığın saçma sapan üniversitelerde istihdam edersen, olacağı buydu. yks sorularına bakıyorum, beyinsiz bir çocuğun bile barajı geçebileceği kadar kolay sorular, ama hala binlerce sıfır çeken çocuk var ülkede. kıydınız çocuklara, sıçtınız eğitim sisteminin içine.
  5 -1 ... bayukala
 4. 4.
  okusun da büyük adam olsun diye düşündüğüm için ben okuturum nereye kadar okumak istiyorsa.
  ... insan beser sasar
 5. 5.
  hiç biri halihazırda çocuk sahibi olmayan ve görünen o ki ilerde de çocuk sahibi olamayacak yazarlardır. yani boş muhabbet yapan kitle.
  2 ... inderex
 6. 6.
  (bkz: ben)
  Okuma, yazmayı ve dört işlemi öğreteceğim; problem çözme becerisi gelişsin diye çalışmalar da yaparız. Daha ne olsun.
  Duvarsız okul, okulsuz toplum diyorum.
  ... vurdumduymaz kel ayvaz
 7. 7.
  robotlar insanların yerini birçok işte alacağı için okutsan daha iyi olur.
  ... malice
 8. 8.
  Türkiye şartlarında benim de düşündüğümdür.

  Okuyan ile okumayanı ayırabilen bir sistem yok ortada. Bilgi desen okuyan kişilerin çoğu cahillikten ölecek. Problem çözme yeteneği desen matematikte problem sorusu çözmek ile bunu eşdeğer görüyorlar. Hayata dair beceriler katıyor desen yok. Pratik olarak çocuğu geliştiriyor desen yok.

  E ulan ben bu çocuğu neden okutayım? O yok bu yok. Zaten derslerin çoğu hikaye tarih dersinde düzgün tarih anlatmazlar biyolojide bile taraflı eğitim koymuşlar diğer derslerin çoğuna yetkin öğretmenler yoktur öğretmen olsa bile müfredat bitiktir.

  Yani eğitim öğretim değil boşa vakit geçirme alanı oldu iyice okullar.
  1 ... keyf kahyasi
 9. 9.
  hala okuyarak zengin olunacağını ve makam mevki kazanılacağını zanneden enayiler var. okutun amk benim ve çocuğumun işine gelir. sizin enayi çocuklarınızı 3 kuruşa eşşek gibi çalıştırırız . ahahahhaha
  1 -1 ... eski bir ruya
 10. 10.
  Ben. Ana sınıfından itibaren karşıyım okula. Sabahın köründe kalkıyor bebeler; istemeye istemeye, mutsuz. Okula gidiyorsun, saatlerce boş boş şeyler. Sadece ilk ve ortaöğretim, hazırlık sınıfıyla beraber 13 yıl. Yazık günah çocuklarımıza. Toplasan hepsi üç yılda verilebilecek öğretimden ibaret. Ben okuldan nefret ediyorum. Hiç yansıtmama rağmen kreşe giden oğlum da nefret ediyor. Baba oğul okuldan nefret ediyoruz vesselam.
  5 ... alos04