1. 1.
    valla kimse kusura bakmasin ama ben çocuğumu 9,10,11 yasinda kafasına türban takıp kuran kursuna göndermem..

ataist falan değilim allaha şükür müslümanım ama adı üstünde yaz tatili yanı.

çocugu daha verimli olacağı kurslara göndermek daha mantıklı

hem zaten din dersini okul veriyor.
    10 -11 ... diablo1987
  2. 2.
    Şehadet getirmeyi bilmeyen müslümanların olduğu ülkemizde Doğru yapan velidir çocuk büyüdüğünde kendi istemediği sürece dinini öğrenemez ve önünde hep bir engel olarak kalır.
    2 -6 ... sivil
  3. 3.
    19 yaşında biriyle tanışmıştım adı cem'di. çocuğa defalarca gel cumaya gidelim bak farz namaz dedim gelmedi. sonra dedi ki: 'abi ben fatihayı bilmiyorum'. gelmek çok istiyormuş ama godumun babası zamanında rabbini tanıtmadığı için, kuranın kalbi olan fatiha yı bile öğretmediği için gelemiyormuş. yahu gel sonrada öğrenirsin dediysem de abi ezberleyip söz geleceğim beraber gideceğiz dedi. bu çocuğun hakkını nasıl ödeyeceksin? mahşerde yakana yapıştığında ne diyeceksin?
    3 -10 ... kurmay albay
  4. 4.
    oraya göndermeyip oralara bok attığınız için zaten türedi bu ne idüğü belirsiz cemaatler, tarikatler.
    4 -1 ... masklavi
  5. 5.
    7 yaşımdan 13 yaşıma kadar camisi olsun, hocanın evi olsun, yatılı olsun her çeşidini denedim. kendi isteğim değil tabi. çarşaflı sakallı baba tarafim yüzünden aileme uygulanan baskı sonucu.

he noldu. şu an ne dua ne kuran biliyorum. ne kapaliyim. ne namaz kiliyorum ne de oruç tutuyorum. kendimi dine yakın bile hissetmiyorum. bunun temellerini de her yaz tatilimin amına koyan, aglamami hiçe sayan (özellikle yatılı kuran kursun yazimi tam anlamiyla bok etmisti) aile büyüklerimiz yaptı. şimdi de dinden çok kopuksun diye laf dokunduruyolar akıllarınca.

çocuk dayakla terbiye edilir diyen kafa dini de böyle öğretmeye çalışırsa dinden nefret eden bireyler yetistirirsin ama gel de bunu bu cahillere anlat.
    8 ... revy
  6. 6.
    mezhebi geniş, çocuğunun ırzını önemsemeyen velidir.
    4 -2 ... rumeli71
  7. 7.
    Benim babam annem hiç git veya gitme demedi.
    Bende 1 defa gittim oda 1 hafta falan sürdü.
    Arapça kuran okumanin bir manasi yok türkçe okumak daha iyi dualarida ezberledin mi tamam bu is.
    2 ... karton toplayan cocuk
  8. 8.
    çocuğunu sevmeyen velidir.
    3 ... munir bey
  9. 9.
    rum veletleri kiliseye gidiyorsa müslümanın çocuğu da camii'ye gitmelidir.

münafıklar ve kafirler öylesine fitne fucur yayıyor ki müslümanlar dini öğrenmeye gitmek konusunda tereddüt yaşıyor.

medya üç beş haber yapılıyor sanıyorsunuz ki tüm din öğreten yerlerde çocuklara kötülük yapılıyor.

böyle böyle dinsiz bir nesil yetişmesine vesile olunuluyor.

çocuk ergenliğe giriyor güsl abdesti almasını bilmiyor, hangi hallerde güsl abdesti alması gerektiğinin farkında değil.

bir nesil cenabet geziyor. erkeği kızı farketmeden. müslüman abdestsiz yere basmazkenden cenabet gezen bir nesil yetiştiriliyor.

sonra bizde soruyoruz bunca hain nerden türüyor diye.

aklımızı başımıza alalım müslümanlar, kafirlerin münafıkları sözleri ile çocuklarınızı dinsiz yetiştirmeyin, zira o çocuklar ahirette yakana yapışıp hakkını istediğinde senin müslüman olman da kurtarmaz azaptan.
    2 -2 ... kifayetsiz kelimeler
  10. 10.
    "ne alaka" dedirten durumdur. sanki çocuk ateistmiş de zorla gönderiyorlarmış gibi bir izlenim var başlıkta.

Ayrıca (bkz: çocuğunu okula gönderen veli) ile arasında herhangi bir fark yoktur.
    ... arugde