1. 1.
    Yatmışsın eşinin dizine, yanına çocuğunu almışsın. Sarılmışsın.
    Kitap okuyorsun; Robin hood'u, ay'a seyahati okuyorsun. Pal sokağı çocuklarını...
    Onlar dinliyor...
    5 -3 ... huseyin c
  2. 2.
    babam değil de annem okurdu. binbir gece masallarını okurdu kış geceleri. kardeşlerim hemen uyurdu. ben uyumaz, annem gidene kadar dinlerdim.

fakat o okuduklarından aklımda şehrazat isminden başka bir şey kalmadı.
    5 ... hubel
  3. 3.
    olmak istediğim babadır.
    3 ... gold tab gibson
  4. 4.
    Biraz şeydir sanki. Hazıra alıştırır. Bırak çocuk kendisi okusun be adam. Yani.
    1 -8 ... nattleite
  5. 5.
    Çocuğuna kitap sevgisi aşılamak isteyen babadır. Çok iyi yapar.
    4 ... maskeli imam
  6. 6.
    Bana şahsi olarak okunmadı ama okumayı öğrettiler.
    3 ... paperstreett
  7. 7.
    çocuğum olmadığı için gerçekleştiremediğim eylem. şimdilik kardeşlerime okuyorum, çocuğum olduğu zaman ona da okurum.
    4 ... lapsuscalumni
  8. 8.
    Bir anne için dünyanın en güzel tablosu olabilir.

izlemeye doyulmaz, çıt çıkarmadan kapı kenarında, kollar birleştirilmiş, gülümseyerek.
    6 -5 ... hamile taklidi yapan panda
  9. 9.
    Benimki hiç yapmadı, annem de yapmadı, abim de yapmadı, ablam da yapmadı.
    3 ... potluvese
  10. 10.
    Günümüzde telefondan başını kaldırıp evladı ile vakit geçirmeyi tercih eden babadır.
    Geçmişe gidecek olursak;
    canım babamdır. işten yorgun geldiği halde bizi görünce yorgunluğunu unutup, uyku vaktinde yatağımda benimle yatıp kitap okurdu bana. Karakterlerin herbirinde, farklı ses tonuyla okuyup eğlendirirdi beni. Kolay kolay uykuya dalmazdım bu yüzden. Kollarının arasında, Göbeğine sarılır öyle dinlerdim onu. Okumayı bilmediğim halde o okurken kitaptan takip ederdim. Acaba nereyi okuyor diye harflere dikkAtli bakar, satırlar arasında gözlerim dolanırdı.
    Bu yüzden olsa gerek, ilerde çocuğumun babasının da böyle olmasını isterim. Eşim o an gözümde devleşir. Ve bence Bir kadının hayatında göreceği en güzel tablolardan biri.
    11 ... zarafet