1. 1.
    başlığın olması gereken hali, "çocuklarına annecim babacım şeklinde hitap eden ebeveyn " şeklindedir yeğenine "dayıcım, halacım, teyzecim" şeklinde hitap eden kardeşlerim.

tanım: içlerindeki sevgiyi dile getirmek adına tuhaf davranışlar sergileyip , ilginç hitap şekilleri kullanan ebeveyndir.

çokça şahit olmaya başladım bu tür diyaloglara. çocuk annesinden bir şey istiyor ya da bir soru soruyor akabinde annesi, "annecim " diyerek söze başlıyor.

olayın kahramanı baba ise söze, "babacım" diyerek başlıyor. bilmiyorum tuhaflık bende mi acaba?

anne ve babaları geçtim çocuklara bu şekilde hitap eden dayı, amca, teyze, halalar var. çocuk bir şey soruyor/istiyor "dayıcım" diye başlıyor dayısı mesela.

artık o kadar normal bir hal aldı ki bu durum, kimse yadırgamaz , hatta normal karşılar hale geldi. "babacım" ne lan?

olum bırakın artık şu saçma sapan söylemleri, hitap şekillerini. adam olun, insan olun, çocuğunuza "kızım, oğlum, yavrum, canım, bir tanem" diye hitap edin en olmadı adı ile.

ya hem enişteler ne yapacak böyle bir durum karşısında soru soran sevimli, tatlı bir çocuğa, "ya eniştecim o öyle değil" mi desin amk, öyle mi?
    3 -6 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    Yanlış bir hitap şeklidir. Çocuk kendini güvende hissedemez. Çocuğa kendi ismiyle hitap etmek çocuğa güven ve benlik kazandırır.
    1 ... magna aegwynn
  3. 3.
    Ne salak takıntılarınız var lan sizin. çocuğuma ister aşkım derim ister kanka.
    2 -2 ... birseruvenindahasonunageldik
  4. 4.
    karşı komşunuz da böyle bir durum karşısında çocuğunuza, "komşucum" diye hitap etsin o zaman. size iyilik mi yara kodumun özentileri?
    2 -1 ... frktmz krds frktmz