1. 1.
    Şahsen benim yapmayacağım-yapamayacağımdır.

Kendimi tanıyorum, ben kazaklarimi bile farkli miktarda seven insanım, birtanesini gunlerce giyip makineye attigim gun farkli kazak giydigim kuruyunca tekrar onu giyen biriyim.

öz evladım olursa ben o iki çocuk arasındaki sevgimi eşit bolusturemem.

Babası görmek ister bilmem ne birsuru aile saadetini bozacak durumlar çıkarır.

Yapabileni sonsuz sevgisinden dolayı tebrik ederim.

Eksileyenin de canı sağolsun.
    17 -8 ... katmir
  2. 2.
    insan sevgisi ve hakkaniyet duygusuna sahip, olumsuzluklarını törpüleyebilen her güzel insanın yapabileceğidir.
    Yaşamın nice sürprizlere gebe olduğunu bilmek, talihsiz deneyimler yaşamış insanların da, her insan gibi aşka, evliliğe, beraberliğe ihtiyacı olabileceğini unutmamak, bunu kolaylaştıran unsurlardır.
    Ve çocuk, yaşanan tüm olumsuzluklardaki en masum ve günahsız olandır.
    Bir adım attığınızda, on adım gelendir.
    9 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
  3. 3.
    Guzel kalpli biri olarak su anki kafa yapim icin benim de yapamayacagim eylem. Bunu istememek benim insanligimdan bir sey kaybettirmez bu sadece bir secenektir. Sahsen kendimi hic onlarla birlikte tammis gibi hissedemem. Kaldi ki birakin cocugu olani bosanmis biriyle bile evlenemem. Zira hic evlenmedim isterim ki evlenecegim kisinin de ilk evliligi benimle olsun. Aksine katlanamam.
    8 -4 ... when i was a child
  4. 4.
    O birini seviyorsam, çocuğuna ilgimi vermek boynumun borcudur. Eğer çocuk sorunlu, depresif bi çocuk değilse zaten zaman içinde Sevgi oluşur. Eğer öyleyse de daha çok ilgi, daha çok Sevgi ve pedagog ziyaretleri ile herşey aşılır bence ...
    7 ... buyuyunce moderator olucam
  5. 5.
    Çocuğun psikolojisini bozacak olan eylemdir. Annesi/Babası olmayan birine anne/baba demek zorunda kalacak.

O kişi de da çocuğa rağmen nasıl razı oluyorsa artık.
    -3 ... mustafa the woodcutter
  6. 6.
    kişi karşısındakini seviyorsa tüm şartlarından, fikirlerinden vazgeçebilir. yapmam dediğini yapar.
    2 -1 ... someserenity
  7. 7.
    Esas sorunu tespit edememiş yazardır. Problem çocuk değil orada evlenmek.. evlenin evlenin:))
    5 -1 ... ural
  8. 8.
    Evlenmeden önce çocukla çok iyi bir ilişkinizin olması lazım yoksa çocukla ilişkiniz eşinizle olan ilişkinizin önüne geçer.
    ... mata as
  9. 9.
    2 buçuk litrelik kolanın yanına satılmayan sekersiz kolayı bantla yapıştırmışlar kampanya ayağına, sen de karlı görüp almışsın. Gibi.
    1 -1 ... abbas dikbasar
  10. 10.
    Gercekten kayitsiz sartsiz o cocugu kendi cocugunmus gibi sevebileceksen (ki gayet mümkündür) hele gercek baba veya anne hayatta degilse. Cok ulvi bir eylemdir bence.
    Fakat bu her yigidin harci degildir. Herkes yapamaz. Kocaman mangal gibi bir yurek lazim.
    cocuk 7- 8 yasindan büyükse hele ergen falansa cok cok zorlayici olacaktir. Bunun icin siradan piknik mangal yetmeyebilir, baya kallavi bir mangal yurek lazim.
    1 ... cavaceylan