1. 1.
    bir çoban kardeşimiz ithal et ile eti ucuzlatma yolları arayan hükümete videolu bir formül sunmuş.

umarım fetöcü diye hapse atmak yerine bu çoban kardeşimize kulak verirler.

https://www.youtube.com/watch?v=PuxAmBVRUSw+
    2 ... kalemime sinek kondu
  2. 2.
    Tarım bakanı da hemen formulü sahiplendi. bizde zaten buna benzer bir şey düşünüyorduk acaba bizim düşüncelerimizi biri çoban arkadaşımıza anlattı mı diye düşümdüm? Dedi.
    Yahu bir kere de düşündüğünüz şeyi uygulayın ve bu halkın yararına olsun. Çobanı da takdir et. Biz düşünememiştik güzel bir formül uygulayacağız de. Ama nerde.
    2 ... ozan oyunbozan
  3. 3.
    tarım bakanı enen beceriksiz de hiç yüzü kızarmadan;
    biz de bunları planlıyoruz zaten diyerek gevşek gevşek çobanın planını sahiplendi hemen.

abi gercekten ben utanıyorum artık ülkenın su durumuna yavşak gibi güle güle cevap veren siyasiler adına.
    1 ... munir bey
  4. 4.
    tarım bakanı enen beceriksiz de hiç yüzü kızarmadan;
    biz de bunları planlıyoruz zaten diyerek gevşek gevşek çobanın planını sahiplendi hemen.

abi gercekten ben utanıyorum artık ülkenın su durumuna yavşak gibi güle güle cevap veren siyasiler adına.
    ... munir bey
  5. 5.
    " çoban bakan, türkiye şampiyon " dedirtti.
    2 ... teflon
  6. 6.
    türkiye'de et ucuzlamaz ekmek ucuzlamaz yiyecek ucuzlamaz.

dün aldığım 105 gram ekmek için 75 kuruş ödedim. ekmek gramajı ve fiyatı düzenlemesinden önce 50 kuruştu.

yani kilosu 5 liradan 7,5 liraya çıkmış,zam oranı %50 .
    kepekli ve tam buğdayda farklı değil. istanbul'da 200 gram ekmek 1,25 tl

iha. (istanbul halk ekmek) 300 gramlık ekmeği 75 kuruştan satıyor.

yani.
    200 gram ekmek 1,25 tl, 100-110 gram ekmek 75 kuruş özel fırın satışı.

3000 gram iha. ekmeği 75 kuruş. soygunun ağa babasının dedesi.

ette farklı değil,başta keskinoğlu ,migros,maret,pınar ve orta çaplı diğer işletmeler kartel oluşturmuşlar ve hükümette tarım politikaları ile eti yoksula yasaklamayı ilke edinmişler.
    bu arada 30-35 lira arası satılan et-kıyma cinsinin firesi %30 civarı.

iyi yetiştirilmiş ete göre oran bu.

beyaz peynir 38-45 lira arası. kaşar ucuz demeyin. elli bin çeşit hile ile taze kaşar piyasaya sürülüyor. buna büyük üreticilerde dahil.

ülkemizde tarım politikası iflas etmiştir. köye dönüş hayaldir.

20-30 yaşında ki bir kadın veya erkek babasının köyüne dönüp hayvan yada toprak işimi yapacak ,güldürmeyin.

bakın tarim ve hayvancılık bakanı dinine bağlı namazında niyazında fakıbaba'ya milletle dalga geçiyor.

yalanı dolanı arı.

ve millette haramzade'ye oy vermeye devam ediyor.

ucuz ve beslenecek gıda yoksul için hayal bile değil.....
    2 ... baris hemen simdi