1. 1.
  gerçekten kötülemek için söylemiyorum ama kaç senedir dikkatimi çeken bir olaydır. haberlerde aile cinayetleri, hırsızlık, gasp,mafya kuranlar ya da tecavüzcülerin ailesini gösterdiklerinde 100 de 90 ının kapalı insanlar olduğunu görmüşümdür. en çok ta evden kaçan insanların 100 de 99 unun ailesinin muhafazakar olmasıdır. isterseniz flash tv yalçın çakırın tüm bölümlerini izleyin. aile baskısından mıdır bilmem ama laf attıkları ateistlerin bile bi kötülüklerini görmedim daha. ama kendini dindar sananlardan iyi olduklarını gördüm.

  edit: ben dindar insanlar suç işliyor yazmadım. onların çocukları işleyebiliyor yazdım. her dindar ailenin çocuğu da yapıyor demedim. dindar dediklerim de namazını kılan orucunu tutan ve geneli kapalı olan insanlardır. dindar olmayanlar da suç işliyor ama en çok haberlerde dindar aileleri gördüm. çocuğu ya da akrabası pis bir işte öldürüldüğü için yerlerde ağlayan kadın toplulukları ya da hırsızlık yapmış bir türbanlı kadını. 1 hafta haber izleyip görebilirsiniz. ve de flash tv ye katılanlar da türkiyede yaşıyor. her kanalı değiştirdiğimde çok az başı açık kadın gördüğüm bir programdır. aklıma slumdog milyoner deki çocuğun abisi geldi. namaz kılıp adam öldürmeye giden abi...
  9 -6 ... frizbi123
 2. 2.
  din düşmanlarının arızalı kafalarından çıkmış arızalı bir söz. din hırsızlık yapmayın yalan söylemeyin derken, komşusu açken tok yatan bizden değildir, bir insanı haksız yere öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir diyen bir peygamber varken komşunun karısına kızına yan gözle bile bakmayı yasaklayan bir din var ken hayatında bir kez olsun kur'an meali açıp okumamış alnını bir kere yaratanın huzurunda secdeye koymamış sözde cumhuriyetçi anlayışsız geri kafalı insanların arızalı beyinlerinden çıkmış bir zırva.
  5 -4 ... celaleddin32
 3. 3.
  sebebi aile tarafından baskı ve engelenmiş hislerdir.

  edit:ahlaktan söz etmiyorum,örnek verecek olursak kızlarla gezme,şunu yeme,onu içme vs. diyebiliriz.
  5 ... lonely train
 4. 4.
  sapına kadar doğru tespittir. biz dininizin tersini söylediğini savunmuyoruz ki, sadece din kardeşlerinizin yaptıklarını söylüyoruz.*

  edit: seovi beni de buldu.
  3 -2 ... ezekeel
 5. 5.
  baskının dışa vurumunun daha yıkıcı olmasından kaynaklanır. hep kısıtlanmışlık hissinden kaçmak için aşırıya kaçar insan.
  2 -1 ... turuncgil
 6. 6.
  Dindarlık kavramının yeniden ele alınması gerektiğinin kanıtı olan önermedir. Bu konuda otorite olmasam da dindarlığın kafayı örtmek olmadığına eminim.
  5 ... phlogiston
 7. 7.
  her kapalı insan dindarmı? değil dindar olmak başka birşey. ondan sonra ailesi dindar diye çocuğu ateist olamazmı? bir kişinin suçunu bir kesime mal etmek salakça birşey.
  -1 ... maviyecalargozlerin
 8. 8.
  her sakallıyı dedesi sanan yazarın tespit yapayım derken sıçmığı.
  ... akmai
 9. 9.
  tanım: kaynağının yanlış/yalan olduğu istatistik verisi. veya herhangi bir veriye dayanılmadan söylenmiş yalan veya yanlış söylem.
  öncelikle dindardan kasıt nedir bunu bilmeliyiz. fakat başlığı açan değerli yazar da bunu bilmiyor diye kanaat etmekteyim efendim. dindar aile ile dindar görünen aile çok farklı aile tipleridir. bunların farkı kesinlikle bilinmelidir ki doğru bir fikir atalım ortaya.
  dindar aile, çocuğuna bir takım elzem olan terbiyeyi veren ailedir efendim. dindar görünen aile ise bundan mahrum olan ailedir. bu durumdan sebeple dindar görünümlü ailelerden suçlu veletler çıkması olağandır. fakat dindar olan bir aile çocuğa zamanında gerekli terbiyeyi vermiş olduğundan bu birey pek çok suçu işlemeyecek ve dindar olmayan ailelerin yetiştirdiği bireylere nazaran daha medeni bir insan ve suç işlemekten daha uzak biri haline gelecektir. bu dediğim, yalnızca yakın çevreyi göze alarak veya genel çerçeveden bakılsa sahihliğini belli edecek husustur.
  kısacası dindar aile ve dindar görünümlü ailelerin farklarını anladıktan sonra bu başlığın yanlışını veya yalanını anlayabilecektir her insan.
  ... hatali da olabilirim tabi
 10. 10.
  flash tv'de görünenlerle tespit sıçmak da enteresan. flash tv ne lan? orada çıkanlar neyin simgesi neyin temsilcisi?
  ... tuckleberry