1. 1.
    somada ki faciadan yaralı olarak çıkartılmış bir madencinin ağzından dökülen sözler. sedye senin köpeğin olsun be hacı.
    https://video.uludagsozluk.com/v/çizmelerimi-çıkarayım-mı-sedye-kirlenmesin-115907/

108 -12 ... adiinsan
  2. 2.
    iç burkan bir çilekeşlik ve fedakarlık göstergesidir.
    43 -1 ... usualsuspects
  3. 3.
    saflığın, temizliğin, iyi bir insan olmanın bir cümlesi. maden işçisi ölümden kurtuluyor ve bunu söylüyor. gel de ağlama.
    40 -1 ... plehtin
  4. 4.
    ayağında binlerce liralık ayakkabıyla ülkenin karış karış her yanını kirleten beylerin anlayamayacağı söz. evvela insan olmak gerekir.
    45 -2 ... petermarlowe
  5. 5.
    an itibariyle ağlatan cümledir.
    24 -5 ... yak bisigara
  6. 6.
    insanın içini parçalayan ve aynı zamanda kendini sorgulatan soru.
    18 ... miyendiz bey
  7. 7.
    yürekleri burkan bir cümledir.

fakat sizlerin ve benim yüreğimiz burkulsa n'olur orada ailesinden bir ferdi kaybetmiş 201 aile varken...
    9 ... bir zamanlar sokak lambasiydim
  8. 8.
    Hiç bir siyasetçinin anlamayacağı sözdür.
    16 ... rawkid
  9. 9.
    Hakkaten duygulandırandır. Başbakan ankara da göt gezdirirken bunlar yaşandı. Evet.
    10 ... brell
  10. 10.
    Hafif bir tokatta 1 hafta rapor alan vekilleride görüyoruz patlamada göçük altından kurtulan böyle güzelim işçileride. Bu dünyada adalet yok. Adalet olsa bu güzel yürekli insan bakan olurdu o adiler yolsuzluğun hırsızlığın mimarı köpeklerde madende çalışırdı. Ama böyle güzel insanların olduğunu bilmekde sevindirici.

Son söz olarak sedyeyi geçtim o ambulans sana feda olsun güzel yürekli adam.
    11 ... gkhngltkn74