1. 1.
  80'lerin vazgeçilmezi, herkesin kendine bir kahraman yarattığı, kiminin koleksiyonunu bile yaptığı şey.

  http://www.cizgiroman.gen.tr
  2 ... 6.4.r.1.$.h
 2. 2.
  (bkz: marvel comics)
  ... koko
 3. 3.
  (bkz: dccomics)
  (bkz: darkhorse)
  1 ... mischief
 4. 4.
  (bkz: teksas)
  (bkz: tommiks)
  (bkz: tom braks)
  ... pilotmont
 5. 5.
  (bkz: dokuzuncu sanat)
  ... martin edilen
 6. 6.
  görsellik ve edebiyatın kağıt üzerinde buluştuğu ifade biçimidir. sanatsal açıdan çok rafine örnekleri de vardır, beş para etmeyecek örnekleri de.
  ... filmkolix
 7. 7.
  güzel sanatlar fakültelerinin animasyon bölümlerinde hakkında çeşitli ödevler verilen konsepttir.
  ... rapter
 8. 8.
  amerikan cizgi roman sektörü daha cok gercekci cizimleri, olağan üstü karakterlerle kullanırken, avrupa bu konuya daha stilist çizimler, ve daha gerçekci konular ile yaklaşmıştır,japonyada ise bir yaşam tarzıdir.
  ... rapter
 9. 9.
  Çizgi roman veya resimli roman, çizgi ile hikaye anlatmak için birbirini takip eden panellerin (çerçevelenmiş resim) kullanıldığı bir sanat türüdür*.

  Türk çizgi roman kahramanları: Abdülcanbaz, Karaoğlan, Tarkan, Malkoçoğlu, Kara Murat, Hızlı Gazeteci, Ustura Kemal, Utanmaz Adam, Avanak Avni, Gaddar Davut, Vakur Barut, En Kahraman Rıdvan, Yüzbaşı Volkan, Kötü Kedi Şerafettin, Caveman, Haskoç Adam, Karabasan, Pırılkız, Şehir Köpeği, Ulçe, Kaptan Mirza, Donanma Kaplanı vs.

  amerikan çizgi roman kahramanları (marvel comics):Avengers,Conan (Kull, Red Sonja),Hulk, Fantastic Four,Marvel Knights (Daredevil, Punisher vs.), Örümcek Adam,X-men, Ultimate Spider-man, Ultimate X-men

  amerikan çizgi roman kahramanları(DC Comics):Batman, Superman

  amerikan çizgi roman kahramanları(Diğer):Mandrake,kızılmaske

  italyan çizgi romanları: Brendon Büyülü Rüzgar, Dampyr, Jonathan Steele, Julia, Kaptan Swing, Ken Parker, Nathan Never, Martin Mystere, Mister No, Teksas,Tex, Tommiks, Zagor

  Avrupa çizgi roman kahramanları: Asterix, Corto Maltese, Red Kit,Tenten, Bob Morane
  ... yardimci kimyasal
 10. 10.
  türkiyede talep görmeyişi ve sevilmeyişine şaşılacak bir olgu, üstelik eskilerini çok da uygun fiyata bulabilme imkanına sahipken. daha çok okunması daha çok sevilmesi dileğiyle.
  1 ... wicca