1. 11.
  insanı büyüten asıl şey olduğuna artık emin olunan şeydir.
  ... ykobo
 2. 12.
  pek çoğuda piyasadaki bir sürü gereksiz dizi filmlerden kat be kat güzeldir. çoukta olsanız büyükte olsanız izledikçe hala gülersiniz ve hala da bağımlılık yaratır. bu kategoriye en iyi örnekler;

  (bkz: tom ve jerry)
  (bkz: tweety ve silvestr)
  (bkz: bugs bunny ve duffy duck)
  (bkz: tazmanya canavarı)
  (bkz: saftrik avcı elmar)
  ... nihat doganin koyunu
 3. 13.
  büyüklerin izlemesi ayıp değildir.
  ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 4. 14.
  genel anlamda iyiler her zaman kazanır mantığı ön planda olan çocuklara eğlenceli gelen büyüklere bu kadar da olmaz artık dedirtebilen çizgilerdir. ciddiye almamak gerek tabi çizgi film neticesinde.
  ... dikiz aynasi
 5. 15.
  her çocuğun doğasında var olan bir durumdur çizgi film sevdası. sabahlayabilir her çocuk çizgi film izleyerek.
  eğlenceli olduğu kadar zahmetlidir de yapım aşaması. bir ton süreçten geçer. 'canlandırma sineması' olarak da duyulması olasıdır.
  sanat camiasında en eğlenceli alandır. bir saniye başına çizilen kare sayısı 24 tane a4 kağıdıdır. yani bir dakikalık bir çizgi film için yaklaşık olarak 1440 resim çizmelisiniz. bunu da uzun soluklu bir çizgi film için baz aldığınız zaman; ciddi bir iş gücü ve çalışma sabrına ihtiyaç vardır.
  bakınız ' disney' gibi animasyon-çizgi film şirketlerinin yıllık kazançları 85 milyon$ civarında gösterilmektedir. ciddi yatırımlar ve kazançlarla dolu bir piyasadır.
  ülkemizde bu bölüm sadece eskişehir-anadolu üni. de güzel sanatlar fakültesinde eğitim vermektedir. yıllık öğrenci alım kontenjanı 20 ile sınırlıdır. bu okulda eğitim alan şanslı öğrencilerden biriyim artislik olsun diye diil hea. ciddi yetenek sınavlarıyla sınanan öğrenciler yeterlilik derecelerine göre bölüme alınmaktadırlar.
  kısa bir zaman önce kütahyada da açılan bu bölüm yavaş yavaş türkiyede de gelişmektedir.
  ... agzi kufurlu adam
 6. 16.
  gerçekten izlemenin yaşı var mıdır diye merak ettiğim hededir.

  bazıları için gerçekten var sanırım...
  ... milenyumun ilk ergeni
 7. 17.
  izlemekten en çok keyif aldığım film çeşididir.

  ama subliminal mesaj denen şeyi araştırırken bu tarz filmlerin çok kullanıldığını öğrendikten sonra çok üzülmüşümdür.

  artık mümkünse çocuklara izletilmemelidir. zira küçük beyinler, geleceğin beyinleridir. ve bilinçaltı olayını en fazla geleceğin beyinlerinde kullanıyorlar.
  ... iyi gun dostu
 8. 18.
  hayatımın en şaşırtıcı gerçeklerinden birini öğrendiğim filmlerdir.

  boşlukta koştuğunuzu anlayana kadar düşmezsiniz.
  4 ... rakunzell
 9. 19.
  eskidendi oturup heycanla çizgi film beklemeler. Ben erken yatıp erken kalktığımı bilirim ay savaşçısını izlemek için. Şimdi ki cartoon network, yumurcak aynı tadı etkiyi vermiyor, veremiyor.
  1 ... atelofobi
 10. 20.
  çocukken izlerdim, büyüdüm yine izliyorum ama bu sefer animelere kaydım. çok sürükleyici animeler var, bu japonlar gerçekten harika.
  ... curlin