bugün

güzellik kavramının varolmasını sağlayan, bir şeyin hoşa gitmediği durumlarda hissedilen ve son derece göreceli olan bir kavramdır
bir kadın için gerçekten hiç hoş olmayan durum.
sabahın köründe kalkıp, elinden geldiğince güzelliğinin tümünü ortaya çıkararak hazırlandığın halde, sevgilinin seni ilk gördüğü andaki yüz ifadesinden anlayabilirsin bunu. * ve *

bi de:
(bkz: çirkin olmak)
zaman zaman para ile ve çok ilginç bir şekilde zaman zaman da sevgi ile kaybolan fiziksel görüntü.
(bkz: çirkin insan yoktur az votka vardır)
çirkinlik... çirkinlik güzel olmayan şeylerin güzel gösterilmesiyle başlar.
gayrı meşru çocukların meşrulaştırılmasıdır çirkinlik. ne halt olduğu bilinen mankenin eski sevgilisinden(!) 5,5 aylık hamile olmasının sevimliliğinden bahsetmek, hamile pilatesi yapmasının doğru mu yanlış mı olduğunu tartışmaktır çirkinlik. durumun vehametine bakılmadan.
evli bir klarnetçinin, bir şarkıcıyla sahnede göz göze aşk şarkıları söylemesini alkışlayarak izlemektir çirkinlik. birbirlerine ne kadar yakıştıklarını söylemek, sevgilisini hapiste ziyaret edemediği için üzülmek, sevgilisinin ona hediye ettiği gömlekle çıktığı canlı yayınlarda ah canım ne kadar şirin demektir çirkinlik. aldatmayı, biriyle evliyken ayrılmamışken başka birisiyle ilişkiyi meşrulaştırmaktır.
torunu yaşındaki biriyle evlenen birinin, evliliğinin yanlışlığını değil çocuklarının vereceği tepkiyi tartışmaktır çirkinlik. aynı iş nikahsız yapıldığında topa tutulurken deftere imza atıldığında kimsenin sesinin çıkmayışıdır. yakın olduğu çevrenin, ekonomik durumunun yaptığı pisliği örtmesidir çirkinlik.
biz ne zaman böyle olduk acaba? bu kadar ahlaksızlığı ne zaman normalleştirdik? çirkinlik türk medyasının saptırmalarıdır, yozlaşmasıdır, iğrenç olaylara matah bir şeymiş gibi yaklaşmasıdır. bu yaşanılan devir, o renkli ekranlar, kendini çağdaş gösteren örümceklerdir çirkinliğin tanımı.
kalbinde kötülük besleyen, bencil insanların sahip olduğudur.
az votkanın üstesinden geldiği ileri sürülen hede.
"çirkinlik kalıcı olduğu için, bir anlamda güzellikten üstündür"
serge gainsbourg.
yüz çirkinliği olmaz. kendisine bakmayan, derli toplu olmayan insanlar çirkin olarak tanımlanır. birde kalbi sikişen insanlar vardır ki işte bunların yaptıklarına çirkinlik denir.
kalpte olmadığı sürece rahatsız etmemesi gerekir.
çünkü dış görünüş düzeltilir ama kalp bir kez çirkinleşip karardımı o insan bi daha güzelleşemez.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.