1. 1.
  sinan çetin'in senaryosunu yazıp yönettiği, Müdje Ar, ilyas Salman, Tunga Uyar, Atilla Türköz, Fatih Özses gibi oyuncuların rol aldığı 1981 yapımı film.
  1 ... yasak merve
 2. 2.
  ille de roman olsun. ister çamurdan olsun. o da allah kuludur. her kim olursa olsun..onun da bir canı vardır,sevmek onun da hakkıdır.
  1 ... harvester of sorrow
 3. 3.
  ibrahim tatlısesin bir kulunu cok sevdimşarkısın da seven garip olsa da sevilmeye değmezmi diyerek farklı bir açıdan ele aldığı konu.
  -1 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  sinan çetinin farklı bir denemesi. film ismi kadar çarpıcı değildir. yanılmıyorsam ilyas salman filmin adını bilmeden oynatılmıştır başrolde.
  1 ... sari mercedes
 5. 5.
  çirkinler gerçekten sever çünkü reddedilirler, çirkinler sevginin değerini daha çok bilir çünkü reddedilirler, sadece çirkinler gerçekten sever çünkü onlar sevgi nedemek iyi bilirler, değerini iyi bilirler. çirkinlerde severler evet onlarda insandır ama söz konusu aşksa insanlık yoktur. çirkinler sevgiye muhtaçtır. hayatını bir platonik aşık olarak bitirir. asla gerçek sevgiye ulaşamaz. acı çekmekten korkmaz. 'hayır' kelimesini duyacağını bile bile sever. çirkinlerde sever ama onlar insanların gözünde sadece çirkindir.
  1 ... birzamanlarnecoksevmistim
 6. 6.
  bir gerçektir ve sevgileri güzel insandan çok daha fedakar ve güçlüdür.
  ... rapunzel kibrit satar
 7. 7.
  az evvel beğenerek izlediğim film. lakin ki filmin adı konuya göre oldukça anlamsızdır, uymamıştır. çünkü mazlum karakterinin platonik takılma sebebi çirkin değil fakir olmasıdır. buna rağmen genç güzel ve zengin artist müjde ara aşık olmuştur. filmde çirkinlikle alakalı bişey göremedim ben.
  ... oscar alan halk stari
 8. 8.
  sevilense çirkin , sevdiğine güzel görünendir. sevileni seviyorsa çirkin o halde çirkin de güzeldir. *
  1 ... balon joje
 9. 9.
  1981 yılında çekilip o yıl altın portakal' ı almıstır .
  ... yordam
 10. 10.
  hemde çok. kaybetmekten korkarlar sıkı sıkı sevdiceğizlerine sarılırlar. sırf bu yüzden taviz verenleri de vardır.
  ... jadean