1. 1.
  "dış güzelliğe önem veren bir dünyada mutlu olmayı başarabiliyorsa ne mutlu ona" insanıdır. belki güzel değildir, çekici bir yönü yoktur ama o da bir insandır. şekilciliğe kurban gitmesine, yitmesine, kaybolmasına izin verilmemelidir. artık dünyaya kafamızdaki güzellik kalıplarıyla bakmamanın zamanı gelmiştir.
  ilgili konular:
  (bkz: dış güzelliğe önem vermek)
  (bkz: çirkin insan psikolojisi)
  46 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  tiz sesiyle ıvır zıvır farketmez herşey için konuşmak durmaksızın konuşmak diğerlerini kafasını patlatana kadar konuşmak hele ki bi uzun yolda otobüste.
  1 -2 ... şakayık
 3. 3.
  insanlıktan çıkıp ne konuştuğunu, ne yaptığını bilmemek. dış görünüşü çirkin olan da neye göre kime göredir..
  4 -1 ... sour cherry
 4. 4.
  Feminizmin başlangıç nedeni. Oysaki çirkin kadın olmadığı için saçma bir insan tipidir kendileri. Erkekler için çekilmez olurlar kendilerini bir bok zannederler.
  3 -9 ... emmo
 5. 5.
  üzücü bir sekilde toplumdan dislanan, dis görünüsleriyle yargilanan insanlarin durumudur.
  16 ... kopush
 6. 6.
  yazara gore guzelligin on para etmez bu bendeki ask olmasa durumudur..
  9 ... dmjoes
 7. 7.
  çirkin olmak bir hissediştir. nasıl hisedersen öylesindir.
  13 -2 ... ihtiyaç molası
 8. 8.
  bu hayatta neden ben yalnızım, neden benim seveceğim bir kız yok yanımda diye sorulacak soruların ana kaynağı olan durumdur. hani yüce adalet vardı, peki neden o zaman hayatın acı taraflarını ben yaşamak zorunda kalıyorum. sevdiğim insanla konuşmak onun sıcaklığını hissetmek varken neden ben bu haldeyim. başkalarının peşinde kızlar koşarken ben sevdiğim kız tarafından şu tipe bak denilerek yüz çevrilirken bütün aşklarım platonikten öteye gitmeyecek kadar gerçekçi bir durum.
  27 -3 ... sampras yatay gecis magduru
 9. 9.
  gülmeyi bilmeyen, her zaman somurtan, hiçbir şeyden memnun olmayıp,çevresine negatif enerji saçan insandır.istediği kadar kaşı gözü güzel olsun,bu insan çirkindir.
  14 -2 ... hemoglobin
 10. 10.
  dış görünüşü diğer insanların estetik duygusuna hitap etmeyen insandır. Ne yaparsa yapsın toplumda ezilmeye mahkumdur. Kızlar yada erkekler tarafından dışlanır, ona "O" gözle** hiçbir zaman bakılmaz. Ve bu bireyler, diğer insanların yaşadığı, sevgili, aşk ve meşk olaylarından mahrum bırakılırlar. Çünkü onlarda güzellerden hoşlanırlar. Ama bir güzel bir çirkini sevmez hiç bir zaman. Bu durumdaki çirkin bir insanın dışgörünüş muhabbeti yapmasıda yanlış olur çünkü kendiside birisini dış görünüşünden dolayı sevmiştir. Sonuçta çirkin olmak boktan bir durumdur, bu hayat düşene ve güçsüz olana yardım etmez, bir tekmede hayattan yer böyleleri.***
  20 -2 ... cettox