1. 1.
    erkek bakış açısına göre çirkin bulunan kıza değer verilmemesidir.
    bir erkek olarak şimdi düşündüm de bir kız çirkinse hiçbir önemi yok resmen. iyi kalpli, esprili, uyumlu olsa bile..ilkokuldaydım ben çirkin bir kızla sohbet ederek onun topunu arkadaşlarla futbol oynamak için almıştım. sonra kızın topu biz oynarken patlamıştı falan kız üzüldü ama ses etmedi bana vs. ben iki dk bi pişman olur gibi oldum sonra sklemedim hiç. bunun gibi hayatın her alanında, her döneminde bir kız eğer çirkinse adam yerine konulmuyor genelde. yanlış mı? kesinlikle evet..ama herkes daha iyisini arıyor. insanoğlu varlığı bencil. misal sözlüktki tüm şöyle yapan kız başlıkları güzel veya nispeten normal bulunan kızlara göre yapılmış genellemeler çünkü hiçbir erkek çirkin bulduğu kızı insan yerine koyup iki sohbet etmez. düşünün en son ne zaman çirkin bir kızla iletişim kurdunuz. zorunlu olmadıkça kimse selam bile vermez. bir kızın çirkin olması bir erkeğin çirkin olmasından daha kötü bir durum. düşününce üzüldüm onlar adına. ama herkes kendini geliştirebilir başkalarının önüne geçebilir. bazen dipte olmak avantajdır.
    2 -2 ... goldilocks