1. 1.
  tarihi az çok tarafsız gözle inceleyenlerin bildiği gerçek. türkistan da düşman olmuşuz falan filan ama türklerin ve çinlilerin soyu, tarihin fazla derinlerine inmeye gerek kalmadan birleşiyor.
  tamam herkesin tarihi birleşiyor ama türkler ve çinlilerin ki çok yakın dönemlerde birleşiyor. 4000 yıl falan.
  3 -3 ... pilotmont 1
 2. 1.
  Tüm insanlık aynı kökten.
  ... selia
 3. 2.
  mümkün değil. çinliler ezeli düşmanımız ama japonlarla aynı dil grubundayız. ( ural-altay) yani japonlarla akrabayız.
  2 -1 ... seruven44
 4. 3.
  (bkz: we are all africans)
  ... anankim skywalker
 5. 4.
  4000 yıl demişiz adam gurur yapmış.
  ötüken çocuğuyuz koçum ama gerçeklere gözümüzü kapamayız.
  ... pilotmont 1
 6. 5.
  Bir Milletin tarihi, kültürünün ve dili'nin ortaya çıktığı ilk vakitten itibaren başlar. Ortada Dil ve kültür yoksa milletin varlığından da bahsedemeyiz.

  Kimseyle aynı kökten geldiğimiz falan yok. Türkçe konuşan insan gruplarıyla çince konuşan insan grupları ilk olarak asya steplerinde ne zaman kapıştıysa, tarihimiz de, mazimiz de, kökümüz de oradadır. Öncesinde soy aramak, millet kavramının açılımına terstir.
  3 -1 ... kah ve otesi
 7. 6.
  Kuvvetli hipotez.

  Biz aynı bakteriden üremiş olabiliriz.
  ... cimbomlu yazar
 8. 7.
  aslında 4000 senden de daha geri gidebilir çünkü dil hakkaten büyük ayrışma göstermiş. çince tek heceli türkçe eklemeli bi dil.
  ... pilotmont 1
 9. 8.
  Başlık troll orası belli de şuna ne demeli

  (#40360084)

  Ulen başlıkta türkler kastedilmiş türk nasıl romalı oluyor aq hadi sen bir şekilde romalı oldun da*
  Bir gün yunan bir gün romalı oluyor hayrolsun daha doğrusu bize hayır da buna şer olsun*
  istemeden de olsa yunanların ve kendi kökeninin ne kadar karışık olduğunu belirtmiş baksana kendi yunan dedesi romalı ebesi trak az daha kassak mısır'a kadar gidecek kökeni hewalin

  Burada laz kökenli ermenileri,yahudi kökenli yunanları uzun uzun anlatmayacağız tabi merak eden makedonya krallığı döneminde tzan,trak,frig,pers,baktriyalı,kolhis,iskit,kimmer,likyalı,ibrani,mısırlı,arnavut,med vs. Toplumlarına uygulanan helenizm adı verilen yunanlaştırma ve yunan tanrılarına tapınılan bir dünya yaratma amacı güden büyük iskender hayalini ve akımı araştırsın

  Şu koca ortadoğu ve balkan coğrafyasında karma çorba 3 topluluk vardır biri kürt biri ermeni biri de yunandır kendinizi eşeklere de siktirseniz bu gerçeği değişitiremezsiniz:)
  2 -1 ... ismail gaspirali
 10. 9.
  bilenlere bir kez daha sordum.
  çıkardığım şu.
  15 000 yıl önce çin de iki nehir arasında yaşayan topuluktan bir kısmı tarıma geçiyor. bir kısmı da göçebe yaşama devam ediyor. tarıma geçenler çinli oluyor. geçmeyenlerden, moğollar ve türkler ortaya çıkıyor .
  ... pilotmont 1