1. 1.
  zeki ökten in yönetmenliğini yaptığı bülent kayabaş, cüneyt türel, ipek bilgin, erol demiröz ün oynadığı dram türündeki film.
  ... worldlike
 2. 2.
  filmin dram olmasıyla filmin adı * arasında bir bağlantı kurulamayan ama çok sıkarsak bir anlam kurulması muhtemel olup saçma olması sebebiyle garip bir şekilde izleme hissi uyandıran film. **
  -1 ... kacak kelebek
 3. 3.
  gürgen öz için gidip izlenecek filmdir. şahsen merak ediyorum dramatik bir sahnede ne yapar bu adam diye..
  -1 ... kaytan biyikli dilber
 4. 4.
  e zaten gelmemişler miydi? önce mallarını gönderdiler şimdi kendileri geliyor. alıştıra alıştıra yerleşiyorlar mı ne? çin seddi kulakların çınlasın.
  1 ... ebegume cici
 5. 5.
  izmir seferihisar da çekilmiş filmdir.
  1 ... miksaj
 6. 6.
  türkler burda kimse merak etmesin. anadoluya yakın yerlere kadar gelirlerse bir adet daha dünya harikası yapmak zorunda kalacak olan kişilerdir.
  ... esprimakinasi
 7. 7.
  (bkz: geldikleri gibi giderler) *
  1 ... koko
 8. 8.
  (bkz: bırakınız yapsınlar)
  ... pafküf
 9. 9.
  vizyonda ki türk filmi başrol yoktur. *
  (bkz: nası ya)
  ... pilotmont
 10. 10.
  sıradan insanların başlarına sıradan olmayan bir durum gelince, her farklı insan prototipinin, bu olaylara verdiği tepkileri ve değiştirmeye, ya da değiştirmemeye çalıştıkları düzenlerini çok akıcı ve akılcı bir şekilde inceleyen, içinde çok özenle hazırlanmış ve çok güzel canlandırılmış diyalogların olduğu, iddasız ama çok keyifli bir film.
  dondurmam gaymak'dan çok daha özenli ve anlamlı bir çalışma bence, hani illa bi oscar adayı göstericeksek, bence daha başarılı olurdu bu film.
  1 ... woolloomooloo