Advertisement

 1. 1.
  an itibariyle el-essarın uludag sozluk kriz masasinın gündemine ta$ıdığı sorun,sorunsal.
  1 -1 ... eru
 2. 2.
  bir çanakkaleli olarak fevzipasa mahallesi sorunu olarakta dile getirilebilecek problem. **
  1 ... tyrigonath
 3. 3.
  bu akşam rakımı nasıl gaftilicem,bizim gacı da asta olmuş gidemedi gündeliğe-kış geldi kimse balkona çamaşır asmaz oldu düzemedik façayı paspal kaldık-boyatırım boyatırım dipten gene kara çıkar-bi tabanca veren olmadı gitti pedere çok uyuzum bindirecem imamın dört kollusuna,gibisiden sorunlardır.
  1 ... sıpa
 4. 4.
  (bkz: bi bu eksikti)
  (bkz: sorun yaratma sorunu)
  1 ... sefertasi
 5. 5.
  yani bu başlı başına bir sorundur. binlerce yıllık bir sorun.

  şimdi bu insanların kökleri taberiye kalsa, nuh'un doğu illerine göç eden oğlu yafese dek uzanıyor. tahminen, hindistan dolayından yayılmış oluyorlar yani. danslarının ritminden ötürü kendilerini kilisenin şeytani bulmasından tutun da, osmanlıda cellatlar için biçilmiş ırk olmalarına varıncaya kadar pekçok kez hep ötelenmişlerdir. bildiğiniz, dokunulmazlar işte. hatta, osmanlı padişahlarının kendilerini "yetmişiki buçuk milletin efendisi!" diye selamlattıklarında kastedilen buçuğun, çingeneler olduğu söylenir.

  hitler'in sorunu büyüten ırkçı deneylerinde bunların kullanıldığını söylemeye gerek bile yok. hoş, teeee 1700'lerde bazı alman gazeteleri, bunların insanları kuzu çevirme yapacak kadar canileştiklerini yazdığını biliyorum. görmedim tabii o günleri ama, öyle yani. ari ırkı bozuyorlardı bu yüzden, kısırlaştırıldılar nazi döneminde.
  1 ... angry man