1. 1.
    çin hükumetinin türkiye'ye yaptığı çağrıdır;
    https://www.haberler.com/...k-teklif-11145926-haberi/
    ... gina carano
  2. 2.
    bizi japon sanmıştır.
    1 ... redlad
  3. 3.
    (bkz: güçlerimizi)
    (bkz: birlikte)
    (bkz: uzatma tanışalım ben arif)
    8 ... flat head
  4. 4.
    Çin ve Dünya ticaret örgütünce yayınlanan bir kitapçıkta geçmektedir. Büyük ihtimalle bu kitapçıkta tayvan hariç tüm ülkelere çin iyi temennilerde bulunmaktadır. bizimkiler de almış sanki şi cin ping türkiyeye gelmiş birliktelik çağrısı yapmış gibi bahsetmiş.

arkadaşlar çin elinde olsa güney çin denizinde filipin hakimiyetini, ondan sonra hızını alamayıp tayvan'ı ilhak edecek bir ülke. yapay adacıklarını söylemiyorum bile. türkiye denize düşüp yılana sarılmamalıdır. çünkü çin dahil rusya, amerika vs. her devlet kendi çıkarını gözetir. dostluk değil, geçici birliktelik vardır.

türkiye'nin bu hale gelmesinin sebebi bellidir. ucuz dolarları inşaat sektörüne gömmek, özelleştirmek vs. eğer sermayeyi iyi kullanamazsan, lüks tüketime harcarsan gün gelir ihracat miktarın azalır, döviz girişi azalır, ha sıcak parayla dönen bir ekonomiye sahipsen de, yatırımcı korktuğu anda kaçar tüm dengelerin yine alt üst olur.

bu yönetim yüzünden benim yurtdışında aldığım tl üzerinden harçlık değer kaybetmekte, resmen fakirleşiyorum. bu adımları atarken bana mı sordunuz da şimdi aynı gemideyiz edebiyatı yapılıyor? ruble 10 a düştü. değil 10, 5'e düşse bir kişinin umrunda olmaz bu adam orada ne yapıyor diye.
    3 -1 ... sibirskydvij
  5. 5.
    Ben de memet, zeytinburnu çocuğuyum, kazlıçeşmede deri atölyesinde çalışıyorum.
    Ehehe.
    1 -1 ... sozleriyle alkis alan yazar
  6. 6.
    Çinli firma kuru üzümü ABD yerine Türkiye'den alacak

Çinli gıda firması Hangzhou Linan Food Company, daha önce ABD ve Şili'den ithal ettiği kuru üzüm ve inciri Türkiye'den satın almaya karar verdi.

http://www.hurriyet.com.t...urkiyeden-alacak-40927927
    ... daikokuten
  7. 7.
    Çin, rusya, iran, venezuela, kuzey kore... bunlar medeni anlamda üçüncü sınıf ülkeler. Rusya ve iran türkiyenin hem tarihi hem de günumüzdeki en büyük düşmanı. Türkiyeye buradan ne siyasi ne ekonomik muttefik çikar.

Milli para kullanacaklarmiş. Çin herhalde ucuz isçi için üretimini kendi ülkesinde yapan batili sirketleri kendi şirketi sandi. Ulan bu saydiğimiz ulkelerin ne üretimi var da piyasada milli paralarla etkili olacaksin.

Iphone'a alternatif Samsung dolarla mi satıliyor yoksa güney kore x'iyle mi?
    ... gaspirali