1. 1.
    tüm dünyada savaş tamtamları çalarken çin'den hiç ses gelmemesi. moğolistan ile gizli planları olabilir dikkat etmek lazım.
    ... gelenek karsiti sekuler hero 2
  2. 2.
    bence ziksinler birbirlerini ben hiç karişmim kafasındalar.
    ... true
  3. 3.
    çin in bu savaş olaylarına sessiz kalması

Sessiz olduklarına bakmayın, izliyorlar. Gerekli gördükleri noktada pozisyon alırlar.
    ... konglamere lenf nodu
  4. 4.
    izliyo, ben bundan nasıl çıkar elde ederim´in peşinde.

mesela almanya ve fransa da tam tam çalmıyo, bak merkel de gene kurtlaştı, sessiz sessiz izliyo o da.
    3 ... paganviodio
  5. 5.
    Küçük bir soru ile Çin'in siyasi liderini bilen kaç kişi vardır desek kaç insan bilir?

Günümüzde dünyanın tüm gözlerinin üzerinde olduğu bir ülke. Özellikle de Amerika gibi ülkeler ve Çin'in bu ülkelerle çekişme içerisinde olduğu da ülkenin tavırları ve tutumu ile çok net şekilde belli oluyor.

Fakat ülkenin siyasi ayağı çıkıp rastgele açıklamalar yapıp ekonomik dalgalanmalara sebep olmak veya halkın gazını almak yerine doğrudan müdahalelerde bulunuyor.

Yani Çin'in izlediği siyaset politikası sebebiyle birçok işin içerisinde olsa dahi onları ne duyarsınız ne bilirsiniz. Ne de öyle Çin'den sürekli atarlı açıklamalar görürsünüz.

Dünya siyasetini bilseydi eğer bizim ülkemiz şu an siyasetimiz çok daha farklı olurdu.
    1 ... keyf kahyasi
  6. 6.
    sinir bozan durumdur.

olası savaş durumunda rusyanın tarafındayım fakat çin gibi bir müttefik istemiyorum, orası burası ayrı oynuyor, hep sessiz kalıp hiç tavrını ortaya koymuyor ve hep saman altından su yürütme peşinde.

umarım savaş çıkarsa ruya kazanır ama çin yok olur.
    ... gold tab gibson