1. 1.
    akıl yoksunu çinli komünistlerin söz dinletemediği, liberal demokrasi ve kapitalizm yanlısı, bağımsızlık ilan etmiş, bölgede abd, güney kore ve japonya tarafından öncelik tanınan bir uzak doğu ülkesidir.

    "resmi adı'nın çin cumhuriyeti olduğunu öğrendiğim ve şaşırdığım bağımsız ama 20 ülke dışında tanınmayan bir ada ülkesi. birleşmiş milletler'in kurucu üyesidir ama bm ülkeleri tarafından tanınmıyor. çin halk cumhuriyeti'nin tehtidi altındadır. son derece modern ve güzel, refah seviyesi yüksek bir ülke. eşcinsel evlilik yasaldır. ayrıca kedi, köpek yemeyi yasaklayan ilk uzakdoğu ülkesidir. çin cumhuriyeti aslında çin halk cumhuriyeti'nden daha eski bir ülkedir. çin cumhuriyeti, 1940larda çin iç savaşında, çin nasyonal partisi'nin kaybetmesi üzerine ülke çin komünist partisi yönetimine girdi ve komünist parti tarafından çin halk cumhuriyeti (çhc) kuruldu. çin nasyonal partisi lideri tayvan adasına kaçar ve çin cumhuriyeti'nin burada devam ettiğini dünyaya ilan eder. başta batı ülkeleri olmak üzere tüm ülkeler çin cumhuriyet'ni tanır ama daha sonra büyük çin'in baskıları üzerine ülkeler zamanla geri adım atar. "
    kaynak: https://eksisozluk.com/tayvan--41575?p=18

    beyin gücüyle komünist moronları siker atar. sekülarizm yanlısı vatandaşları sığınma talebinde bulunsa onlarca ülkenin kapısı açık.
    1 ... kiraathane keki