1. 1.
  alman, ingiliz aşısı varken çin aşısından huylanmaktır daha doğrusu.
  insanın içine sindirememesidir.

  çinlinin yapacağı aşıya güvenmemektir.

  korkmaktır.
  1 ... kel insan
 2. 2.
  haklı tepkidir. ne idüğü belirsiz sözde aşıyı niye vurulayım ki? kaldı ki aşı konusunda bile göz göre göre ayrımcılık yapılıyorsa vurulmam. zaten kovit oldum atlattım. kimbilir kimler biontec, moderna aşılarını oldu hangi ünlüler, hangi siyasiler? ilk önce bunları açıklasınlar. gariban halka gelince de çin aşısı yok ya.
  ... anti sosyal
 3. 3.
  Kendini beyaz Avrupalı zannetmektir.
  ... nihilist naci
 4. 4.
  çinin aşı olmadan salgının önüne geçmesinin ardından aşı ihraç etmesinden olabilir.
  ... peacekeeper
 5. 5.
  güldüren türko eylemidir.

  adamların daha ürettikleri kayda değer bir teknoloji yok gelmişler koskoca çin halk cumhuriyetinin aşısını beğenmiyorlar. *
  3 -2 ... lions mane
 6. 6.
  Önce bir sıra gelsin de , yeterli asi gelsin de , sonra bana sende olacakmısin diye sorsunlarda o zaman bakarım duruma göre.
  2 ... giden gider
 7. 7.
  çin aşısını neden beğenmiyorsunuz, alman, amerikan aşısını neden beğeniyorsunuz açıklanması gereken konudur. ama öyle yok teknoloji yok bilime ne katmışlar yok alman ürünü yok çin ürünü değil, madem böyle bir tercihiniz var ciddi bir araştırma yapmış, aşıları içeriklerine, etkinliğine, etki mekanizmasına göre sınıflandırmış , bilimsel makaleleri okumuş ve bir sonuca varmış olmanız lazım onu istiyorum ben.
  6 ... mecburistikamet
 8. 8.
  Önyargılı bir yaklaşım. Dünyada Çin'in el atmadığı ürün mü var. Aşıya güvensizlik saçma. Domuz gribi patlak verdiği zaman aşısına herkes laf etmişti. Şu şu yan etkileri var, sağlığa zararlı diye bir sürü madde sıralandı. Çoğu kişi aşısını olmadı ama olanlarda da bir sorun yaşanmadı. Günümüz farkı şu bu virüsü aşısız yenmek imkânsız.
  ... benkizilkayalar
 9. 9.
  bu tiplere "yav sen de aşıyı buldun, avrupalısını istiyorsun." demeliyiz.

  elhamdülillah vurdurmayan kalmasın.
  1 ... mastor
 10. 10.
  ülkedeki çoğu şeyi çinden alıyoruz böyle düşünen insan cahildir.
  1 ... the evlenmek istemeyen cocuk