1. 1.
  oturulabilecek en güzel yerdir çimler.
  yazlığın çimleri,kordonun çimleri,caddebostan çimleri olarak hayatımın her aşamasında yer almıştır.
  arkadaslarınızı toplayın etrafınıza biralarınızı,içkilerinizi alın ve oturun.
  sinir stres ayıklıyıcı eylem.
  ... broadcastonwax
 2. 2.
  üniversite öğrencilerinin öğle arası, ders çıkışı vb zamanlarda gerçekleştirdikleri eylemdir. altınızın yeşil olmasını istemiyorsanız bir ders notuna kıyıp onun üzerine oturursunuz. çimlerin ıslak olup olmadığı iyice kontrol edilmelidir. kalabalıksanız geyiğin dibine vurulur. yanınızda çekirdek de varsa tadından yenmez bir durum oluşur. derse gitmek içinizden gelmez. zaten o çimlerden kalkmak için de bir efor sarfetmeniz gerekir bu nedenle önce kalkanlardan yardım istemek akıllıcadır. **
  ... komplikasyon
 3. 3.
  odtü deki öğrencilerin büyük bir zevkle yaptığı hede.çimler ıslak olsa dahi gidilir şoktan poşet alınır ve de yine çimlere oturulur.en keyiflisi fiziğin önündeki çimlerle (nam-ı diğer rektörlük arkası),dere boyunun çimleridir. her odtülünün hayatının bir parçasıdır.
  2 ... freedean
 4. 4.
  uludag üniversitesinde her öğrencinin en büyük boş zaman değerlendirme eylemidir.ders arası,ders çıkışı bütün zamanlarda medikonun önündeki çim alanlarda oturulur,grup kurulur,yiyecek içecekler alınır*ve bir sonraki derse kadar özgürlüğün tadı çıkarılır,hele bi de mediko hoparlörlerinden güzel müziker çalıyorsa eşsizdir,benzersizdir.
  ... dokuzhanim
 5. 5.
  (bkz: cimde icmek)
  ... dramtatatam
 6. 6.
  genelde şehirlerde beton binalar arasında doğaya duyulan bir özlemdir. doğayla bir olma isteğidir. ve pantolondaki çim lekesi hatırlatır insana şehir olduğunu. :(
  -1 ... brewed and bottled
 7. 7.
  üniversitenin vazgecilmezi. saatlerce kah gazete okunarak, kah bişeyler atıştırarak yapılan eylem. ancak en güzeli sevgiliyle birlikte yapılanıdır. insan butun bir gununu oyle gecirebilir. odtüde en guzel yerler carsi cimleri ve fizik cimleridir.
  -1 ... jewel
 8. 8.
  çimmekle eşdeğer bir sözcük.
  ... reich
 9. 9.
  izmir kordon'da, bir başka tadı olan keyif çatma biçimi. yanınızda, sevgi dolu biri varsa, kuş tüyü yatak bile yerini tutmaz.
  ... tepesersemi
 10. 10.
  genelde belediyelerin veya özel kurumların tabelalar ile önüne geçmeye çalıştığı eylem.
  (bkz: çimlere basmak ve oturmak yasaktır)
  ... nvrs