1. 1.
    Her şeye zam gelirken 1-1,5 liralık çikolatalara hiç zaman gelmedi fiyatları aynı. Demek ki Türkiye kendi çikolatasını üretecek güçte.
    6 -9 ... alfa laval
  2. 2.
    çikolataya ne demek zam gelmedi. birkaç yıl önce 25 kuruştan yediğim dandik bim gofreti 50 kuruş oldu. hatta daha fazla.
    8 ... uzay muhtari
  3. 3.
    Hangi dünyada yaşıyorsun, 50 kuruşluk çikolatalar olmuş 1,25 TL daha ne zamı gelecek utanmasalar onuda 2 TL yaparlarda neyse.
    12 -1 ... attilababurmete
  4. 4.
    Katılmadığım durum. ya gramajı düştü ya da zamlandı
    Eti puf 50 kuruş, çokomel 35 kuruş, gofret 1 lira

Ağzımızın tadıyla hem depresyona hem tatlı krizine bile giremiyoruz. Ama kimsenin umrunda değil neden çünkü herkes çok mutlu çok la la la.
    5 ... bos beles isler uzmani
  5. 5.
    Kare ve dikdörtgen çikolatalar 80 gr dan 70 gr a düştü.
    Gizli enflasyon denen şey, enflasyonla kol kola ilerliyor.
    14 -1 ... yasak merve
  6. 6.
    O değilde tüm çikolataları geçtim, enflasyon milkayı vurmasaydı da onuda almasaydı bizden. Hayır konu paraysa milka için değer o ayrı. Tadı değişti, tadı bozuldu çikolatanın.
    ... xmockingbirdx
  7. 7.
    A101'de 40 gr dümdüz tadelleye 3,25 tl vererek çürüttüğüm iddia.
    3 ... lorne malvo
  8. 8.
    geçen seneki rahip krizinden sonra zam+düşük gramaj sonrası düşen tüketim yüzünden olan olay.
    şimdilerde anneler, sağlığa zararlı diye çoculara ya yedirmiyor, ya da karne ile, sınırlı yediriyor.
    (yeğenlere çikolata-bisküvi almıyorum, sonra anneleri olan kız kardeşlerimle kavga ediyorum, onlar da genelde annelerinden gizli yiyor.)
    1 ... akillipetro
  9. 9.
    kol gibi zam yapıldığı gibi, yetmeyip sürekli gramaj ve kalitesi de düşürülen ürünlerdir.

çikolatalara zam gelmemesi

2.5 yıl önce ülker sütlü kare çikolatalar 80 gram 2 liraydı, şimdi 60 grama düşürüldü 3.5 lira.
    5 ... ben de yazdim
  10. 10.
    Hep 1 liralık alıyorsan demek.
    1 ... keyf kahyasi