1. 1.
  Çikolata fabrikasında çalışan işçiler çikolatalardan yiyebiliyor mu sorunsalıdır. Cevabı merak konusu olan sorudur. Zamanında şeker fabrikasından emekli olan bir eniştemin dediğine göre yiyebiliyorlarmış. Ancak öyle istedikleri kadar değil önünden geçerken löp diye yutuyorlarmış çaktırmadan. Zaten onlar bizim gibi deģil ki bıkıyorlarmış artık.
  2 -2 ... herkesin hayatina karisan adam
 2. 2.
  Hadım edilmiş erkekler haremdeki kadınları hamile bırakıyorsa; o çikolatalara kim bilir neler neler olur.
  2 -2 ... mavijojobatanesi
 3. 3.
  Banttan geçerken yalayıp geri koyuyorlar.
  4 -2 ... ecevit mavisi
 4. 4.
  ikramiyeyi bile çikolata olarak alıyorlar sen ne diyorsun .
  3 ... scientific mystery
 5. 5.
  Fıkıhta bir işçi, iş yerinden izin almadan istediği kadar yiyebilir. Bu akrabasının evi ve bahçesi içinde geçerlidir. Yedim demeye de gerek yoktur. Ama nerdeee. Koca koca patronlar burunlarının pisliğini yiyorlar, işçiye urettıklerınden yedırmeyı bırakın.
  1 -2 ... malazgirt40
 6. 6.
  Fabrikasını bilmiyorum ama bir yerde okuduğuma göre çikolatanın hammaddesinin yani kakaonun tarımını yapan birçok insan hayatında bir çikolata bile yiyememiş insanlar ve karın tokluğuna çalışan insanlarmış.
  6 ... sozluk lideri
 7. 7.
  'Yiyebiliyorlar mı' sorusundan daha önemlisi yemek istiyorlar mı. Bollukta ilgin yitiyor her şeye. Küçükken bakkala her gittiğimde raflar dolusu çikolataya, gazozlara bakar, 'bakkalın yerinde olsam hepsini yerdim' diye düşünürdüm. Sonra babam bakkal açtı, eskisi kadar bile canımın istemediğini farkettim. Her şey yokluğunda kıymetli.
  1 ... alonedevil2
 8. 8.
  bir soru.

  zor.
  bir gün bursa iskender kebap'ın bir işini aldık, elemanlar orada çalışacaklar, "hadi iyisiniz öğlende iskender yersiniz artık..." diye işe çıkardım, öğlende ben de gittim yanlarına, amaç tabi beleş iskender yemek.
  önümüze kuru fasulye, pilav, hoşaf geldi.
  iskender'in diğer elemanları ile birlikte oturduk kuru-pilav yedik. çay bile vermediler.
  meğer personel yemeği catering şirketinden geliyormuş.

  tezgah önünde tereyağlı iskender,
  tezgah arkasında kuru-pilav.
  hayata dair iç burkan bir başka detay.
  6 -1 ... protest sanayici
 9. 9.
  genelde gıda üzerine fabrikada çalışan işçilerin üretilen gıdalardan yemediklerine yönelik bende bir intiba oluştu. örnek olarak kola fabrikalarında çalışan işçiler. fabrikadaki işçi nasıl üretildiğini görmüş ve sağlıksız olduğu kanaatine varmış ise yemeyebilir.
  -1 ... sadecetakilmakistiyorum
 10. 9.
  Fabrikada çalışan işçileri bilmiyorum ama, izlediğim bir videoda, kakao toplayan işçilere Sütlü çikolata uzatılıyor, işçiler merakla bu ne diyor. Yahu Çikolatanın hammaddesini toplayan adamlar daha hayatlarında çikolata yememiş.
  2 ... trentuno