1. 1.
    kendisi benim bir arkadaşımdır.
    adı cengiz.

evet, bu arkadaş çiftlik bank'a 25.000 tl kaptırmış.

daha 1 hafta önce konuşmuştuk. "lan oğlum bak sizin çiftlik bank gitti gidiyor" demiştim.
    "sıkıntı yok, devlet istemiyor, batırmak istiyorlar, ama biz direniyoruz, inadına destek veriyoruz" demiş ve bana sakarya'daki mavi yumurta çiftliğinden bahsedip, mavi yumurtanın diğer yumurtalardan 3 kat daha besleyici olduğunu anlatmıştı.
    sonra da konya'daki bütün galaksinin en büyük çiftliğini kurduklarından bahsetmişti.

neyse, bu cengiz'i yenge hanım evden kovmuş dün gece.
    cebinde parası da yok, it gibi sokakta gezmiş.

hanımına yalan söylemiş bir de, "para batmadı karıcım, aynen geri getiricem gör bak" demiş.

bugün yanıma geldi.
    "pampa durum böyle böyle işte" diye anlattı.

benden 25.000 lira tüketici kredisi çekmemi istedi.
    o 25.000'i alıp eve götürecek, "çiftlik bank'tan parayı geri aldım" deyip yenge ile arasını düzeltecekmiş.

tabi arkadaş sonuçta insan dayanamıyor, üzülüyor durumuna.
    ama o dombiliye para kaptıran biri, benim çektiğim krediyi geri öder mi?

tabi ki ödemez.
    ben de hemen yengeyi aradım "senin manyak şu an yanımda yenge, benden kredi çekmemi istiyor, bu salak hala akıllanmamış, sakın eve alma bunu" dedim.

"senin gibi arkadaşın amına koyim" diyerek çıktı yanımdan.

şimdi nerdedir, napıyordur bilemem.

birkaç gün sonra barışırlar nasılsa.
    25.000 lira evliliği bitirmeye değecek bir meblağ değil.
    17 -6 ... tengir budun
  2. 2.
    şanssız milyonlardan biridir.
    1 ... australia
  3. 3.
    Tengirin arkadaşın'dan ne beklersin ki.

Iki rekat namaz kıl dese kılmaz.

Çok acıyorum ya.
    3 -4 ... s h a k t a r v8
  4. 4.
    ülkeden kovulsa yeridir. kalpazanlıkla para kazanan birine neden kadınlık yapsın ki.
    2 ... kafam bir milyon
  5. 5.
    eşi ağır orospu çocuğudur. kancıktır, kötü günde adamı tek bırakacak kadar kahpedir. oysa sistem tutsa, arkadaş parayı çatır çatır kazansa yenge hanım da çatır çatır ezcekti muhtemelen ama işler yolunda gitmeyince illa biletin birine kesilmesi gerektiği için(memleketimizde meşhurdur bu olay, fatura elbet birine kesilir ve işin içinden sıyrılınır) adama siktir çekilmiş. oysa yapılması gereken " sen doğru olduğuna inandığın şeyin peşinden koştun, yanlışsa da ben seni yalnız bırakmam üstesinden geliriz " diyip birlikte çabalamaya devam etmekti. anasını sikeyim böyle ikiyüzlü insanların.
    3 -5 ... kiminanir vol2 special edition
  6. 6.
    senin arkadaşından beklenen hareket.
    sonuç olarak senin arkadaşın. evet.

senin arkadaşın olduğunu söylemişmiydim?
    -1 ... dedeninkeli