bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  izmir'in bir ilcesi
  2 ... hengame
 2. 2.
  izmir'in bir ilçesi. Çiğli'deki başlıca semtler, mahalleler: Egekent,evka2,evka5,evka6,balatcik,meydanyolu,istasyonaltı... izmir'de sadece Konak,Alsancak,Karşıyaka,Bornova gibi büyük ve ünlü yerleri bilen kişiler için de Çiğli'ye en yakın yerin Karşıyaka olduğunu söyleyebilirim.Otobüsle 20-25 dakka civarında sürer.
  2 ... hic bisey yapamazsin
 3. 3.
  karşıyakadan sırf siyasi hedefler için ayrılan ama akp'yi yanıltan izmir ilçesi.
  1 ... zaknafien
 4. 4.
  beyinsiz isimli şiiri yazmaya vesile olan bununla da kalmayıp duygusal zamanlara terlik fırlatan hatun kişinin topraklarını işgal ettiği izmir ilçesi.

  edit:şiiri yayımlamamaya dair söz verdim !yoksa sözlük şiir görecekti şiir.
  2 ... brell
 5. 5.
  izmir'in dağlık bir alanına yayılmış bir şekilde kurulu ilçesi. egekent ve efka gibi yerleriyle karşıyaka, konak, alsancak gibi yerlere taş çıkartacak bir temiz havaya sahip olduğundan yaşanılabilirliği daha refah bir yer. ama yokuş yürümeye alışık değilseniz ilk günlerde bacaklarınıza ağrılar girebilir. an itibariyle kendini sonbaharın yağmuruna teslim etmiştir.

  (bkz: güzel güzel)
  2 ... haroon
 6. 6.
  mavişehir sonrası ve organize olmasa ayrıca dogal yaşam parkı ile kuş cennetini sınırlarında barındırmasa bildiğin ana cadde üstüne sağlı sollu kurulmuş semt.
  1 ... diks
 7. 7.
  izmir atatürk organize sanayi bölgesinin bulunduğu semt. vasat bir ilçe.
  2 -1 ... losers
 8. 8.
  (bkz: evka 2)
  (bkz: evka 5)
  (bkz: evka 6)
  3 ... la paz
 9. 9.
  organize sanayi bölges, kuş cenneti ve kipa buradadır. merkezi bir ilçedir. karşıyaka'ya 10 dk, konak'a 25-30 dk mesafe uzaklıktadır. geçenlerde altgeçit nedeniyle şehrin deyim yerindeyse ağzına sıçmışlardı ama düzelince ortalık az çok düzeldi. yugoslavya'dan buraya gelen göçmen sayısı çoktur. göçmen mahalleleri vardır. egekent, evka 2, evka 5 çok serin semtleridir. yaklaşık 600.000 nüfusu vardır. yusuf tepekul, semra aksu gibi isimler çıkarmış bir ilçedir tüm bunların dışında. izmir çiğli hava üssü, askeri hava üssüdür. izmir anadolu öğretmen lisesi, ilçe sınırları içindedir.
  3 ... la paz
 10. 9.
  son yıllarda büyüme kaydeden, karşıyaka'dan 1990'lı yıllarda ayrılan merkezi ilçe. ilçe özellikle (güzeltepe civarı) erzurum, kars, muş, diyarbakır ve diğer doğu illerinden büyük bir göç almıştır. balkan göçmenleri, türkmenler, kürtler de vardır burada. halkı oyunu sol partilere verir genelde. doğu perinçek aday olmuştu bağımsız olarak, kuzey bölgesinden. çiğli belediye binası çevresi genel olarak ilçenin aktif yerleridir. diyarbakırlı eski belediye başkanı ensari bulut vefat edince yerine avukat metin solak geçmiştir çiğli'de.
  1 ... la paz