1. 1.
  Van Gogh'un orijinal ismi "Blossoming Almond Tree" olan bence en özel ve en sade tablosu. Bu tabloyu benim için bu denli önemli kılan ise van gogh'un 37 yıllık kısa hayatının son yıllarında baharla birlikte huzura kavuştuğunun göstergesi olması.

  Bu tablonun ortaya çıkmasında pek çok etken var aslında. Tam bir bahar sevdalısı olan Van Gogh, bahçesinde yetiştirdiği pek çok ağaca bambaşka bir gözle bakıp onlardan ilham almış ve etkilendiği "japonizm" akımını bu eserine yansıtmıştır. Tabii bu eserin çıkmasındaki en önemli neden vaftiz babası olduğu kardeşi Theo'nun oğlu Vincent'tir. Küçük Vincent, hayatının son demlerine gelen usta için adeta bir ‘yeni hayat’ idi ve tomurcuk ona baharı getirmişti. Bebek Vincent‘ten aldığı ilhamla bu eseri yapmaya başlayan Van Gogh, annesine yazdığı mektupta da eserinden bahsetmişti. Resmi yaparken hastalanan usta ressam, 1890 yılının Mayıs ayında kardeşinin yanına giderek yeğenine resmi hediye etti ve 4 aya kalmadan son nefesini verdi.

  Bu tabloya olan sevgim bahara olan aşkımdan, resimde kullanılan renklerden ve eserin sadeliğinden, hikayesinden geliyor. ilerde evimin bir köşesinde yer almasını dört gözle beklediğim bu tablo sizin de içinizi açsın diye şuraya iliştireyim*
  çiçek açan badem ağacı
  14 ... laundry service
 2. 2.
  Lise 1 iş teknik dersinde objelerle görsel tasarlama çalışmam olmuştu.
  Pres tual üzerine yapıştırdığım ağaç dallarının üzerine de patlamış mısırları yapıştırarak çağla çiçeği görünümü vermiştim. Öğretmenim çok beğenmişti. Bu çalışmama çok benziyor.
  ... judas