1. 1.
  Diyarbakır'da halı saha saati yüzünden öğretmenler ve bir savcı arasında yaşanan anlaşmazlık sonucunda 14 öğretmen gözaltına alındı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Öğretmenler sahipsiz değildir" diye tepki gösterdi. HSK, olayla ilgili inceleme başlattığını duyurdu.
  1 ... kralzeus
 2. 2.
  Halı saha, savcı, öğretmenler, milli eğitim bakan yardımcısı ?
  8 ... daisyfuller
 3. 3.
  Savcının hukuksuz talimatını uygulayan kolluk kuvvetlerine ne oldu. Hiç bir şey.
  2 ... cikolatalidonut
 4. 4.
  Sayın ziya selçuk: "Çermik'te öğretmenlerimize yönelik yaşanan olay, bir öğretmen olarak bizi üzmüştür. Adalet Bakanlığımız tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması temennimizdir. Öğretmenlerimize geçmiş olsun diyor, yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum." diyerek öğretmenlerimize sahip çıkmıştır...
  1 -1 ... kralzeus
 5. 5.
  ülkemizde oldukça popüler olan güç zehirlenmesinin kurbanlarıdır.
  2 ... nickimdenassaakasimpasa
 6. 6.
  (bkz: Diyarbakır da keyfi gözaltına alınan 14 öğretmen)
  2 ... serdarsl06
 7. 7.
  Haber sitelerinde de öğretmenlerin göz altına alınması öğretmenlere yapılan hukuksuzluk olarak haberleştirilmiş, sosyal medya vb mecralarda açıklama yapan devlet büyükleri de öğretmenlere sahip çıkmışlar..

  Yahu olay bir mesleğe yapılan saygısızlık mı, yani bu kişiler öğretmen değil fabrika işçisi olsa gözaltına alınmaları kabul edilebilir miydi? Öğretmenlere bu yapılamaz diye tepkiler gelince sanki başkasına yapılabilir anlamı çıkıyor.
  Hiç bir yetkili de: kişi hak ve hürriyetleri mesleğine dinine ırkına bakılmaksızın gözetilir, kişi hak ve hürriyetinden haksız yere yoksun bırakma eylemi varsa sorumlular hakkında gereken yapılır dememiş.
  1 ... geccenbunlaribi