1. 1.
  kürt sorunu teranesi inandırıcılığını ve güncelliğini yitirdiğinde bile ortaya çıkmayacak polemik. laz sorunu gibidir bir yerde, yoktur yani.

  lazların ve çerkezlerin kendi maddi sorunları vs olabilir. ama bunu ulusal sorun haline getirip elin ecnebisinden medet ummazlar.

  yurdunu seven birer yurttaş olarak efendi efendi yaşamaya devam ederler.
  3 -3 ... kuru pilav
 2. 2.
  çerkez sorunu diye bir sorun olmaz ve olmayaçaktır. çerkezler asil ve onurlu insanlardır. yediği tabağa sıçmazlar bazı şerefsizler gibi *
  10 -3 ... yuruyen aksam
 3. 3.
  çerkez sorunu olmayacaksa e peki neden diye sorarlar adama. neden yani niçin? bakın biz sorun çıkarmıyoruz hikiikhiki, bizi yüceltin.

  tanım: böyle bir sorun olmayacaktır. çerkezler yapmaz.
  3 -5 ... grb 050904
 4. 4.
  çerkezler bu ülkede bulunmaktan ,bu ülkenin dilini konuşmaktan ,bu ülkeye ait olmaktan,herşeyden önemlisi ne mutlu türküm diyene demekten büyük şeref duyarlar.
  yani çerkesler için sorun yoktur ,şeref ve aitlik vardır böylede olucaktır.
  10 -2 ... ecya
 5. 5.
  hiçbir zaman olmamış ve olmayacak sorundur.
  (bkz: asil azmaz)
  4 -1 ... bluesorrow
 6. 6.
  bu ülkede yaşamaktan onur duyan yegane topluluk. etnik grup.
  4 -3 ... yagmurdamlasi
 7. 7.
  en basitinden kızlarını türklerle evlendirmeme geleneğine sıkı sıkıya bağlı bir etnik kökendir. kürt sorunu kadar popüler olmadıklarından ötürü hiçbir ırkçı-özenti türk genci tarafından dikkat çekmemiş ve "acaba kürtlerle de bu şekilde bir diyalog kurabilseydik şu anda neyi daha değişik yaşamamıza sebep olurduk," şeklinde soru sormamıza neden olmuştur.
  1 -2 ... delacour
 8. 8.
  kızlarını türklerle evlendirmemeye sıkı sıkıya bağlı olmayan millettir, yaşadıkları ülkelerde sorun olmaktan çok toplum ile uyum içinde yaşadıkları için asla problem çıkarmazlar.
  istihbarat teşkilatımız içindeki ezici çoğunluklarına bakacak olursak, son derece güvenilir insanlardır.
  2 ... raad
 9. 9.
  (bkz: arnavut sorunu)
  ... calyx
 10. 10.
  öncelikle (bkz: çerkez açılımı/#10354402)

  Çerkezlerin bir kısmının olmadığını iddia ettiği sorun. Kürtler elini attığı her şeyi kurutur. şuan revaçta olan Kürt sorunu geyikleri yüzünden ortaya atılan etnik sorunlar muhabbetlerinde çerkezler de Türklerin gözünde kürtlerle aynı kümede görülmemek için ellerinden geleni yaparlar haliyle.

  işin asıl kısmına bakarsak eğer. bakınız verdiğim girdide de bahsettiğim üzere çerkes değil çerkezdir. Sen Çerkez kökenli Türk olduğunu iddia edeceksin lakin Türkçe'de kafkaslı, ruslar tarafından sürülmüş gayri Türk etnik karışımın bütününe verilen Çerkez ismini beğenmeyip Çerkes diye inat edeceksin. Bu şuna benzer bir yunan olsun kendine ben türk gibi hissediyorum desin lakin tutup bize yunan demeyin, yunan yanlıştır aslı hellastır deyip orada burada yunan yazınca hellas hellas diye Türkçe'ye kendi dillerinden sözcük sokmaya çalışsın.

  Hain ethem'e gelince.

  Sen kendine ben türk'üm diyeceksin, ama söz konusu olan vatan haini bir çerkez çavuş olunca Mustafa Kemal'in Nutuk'ta açık seçik yazdığı hainlik konusunda Türk, hem de ata-türk Mustafa Kemal'e yalancı diyerek kendi soyuna mensup bir çapulcuyu savunacaksın.

  kabul ederler mi böyle türklüğü?

  etmezler.
  2 -4 ... selim pusat