1. 1.
    Sosyalist mehmetle burjuva kızı yurdanurun aşkıdır evet.
    Pes etmeyeceksin değil mi kavruk elli emekçi kızla o burjuva kızı sensin.
    2 -3 ... tarkan filmindeki ahtapot
  2. 2.
    çemberimde gül oya mehmet yurdanur aşkı
    Mehmet ve yurdanur 2005 ...
    Cocuklugumun dizisiydi evet.
    3 -2 ... tarkan filmindeki ahtapot
  3. 3.
    Yaa diye gözlerimde çizgi filmlerde çıkan kalpler temsili bi ışıltı yayılarak açtım resmen başlığı. En en en güzel aşktı benim için. küçükken çok anlamazdım ama severdim işte sonra tekrarlarını izlediğimde niye o kadar sevip benimsediğimi anlamıştım o aşkı ve diziyi. Fazlasıyla sosyal içerikli emeğin her zaman ön planda olması gerektiğinin vurgusu yapılan , dayanışmanın güzelliğini anlatan, empati yaparak herkesin kendi hayatında başrol olduğunu ve bu hayata öyle bomboş olmaya değil amaçların ideallerin için yaşamaya geldiğinin kabul etmenin gerektiğini anlatan, sevdiklerinin tek iyi günlerinde değil her zaman yanında olmanın verdiği huzuru gösteren ve beni böyle ergence izlediği diziyi ölümüne savunan bi insan yapan diziydi işte.
    O kadar diziden bahsettim aşktan bahsedecek olursam en çok beni etkileyen şuydu sanırım.
    yurdanurun günlüğüne "suna abla bana soba yakmayı gösterdi bugün birazdan mehmet gelicek acaba mehmet'i kışın sevmek nasıl bi duygu " diye yazdığı efsane replikti.
    4 -1 ... asyamu
  4. 4.
    Yurdanuru istemeye gelsinler deyip sonra da kovmaktan beter etmişti yurdanurun babası dinçer bey hep haksızlık etti.
    -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  5. 5.
    (bkz: bunu bunu burdan alın)
    4 ... muhendis tarihci
  6. 6.
    Mehmet rolünün hakkını veriyormuş fotoğrafta gördüğüm kadarıyla.
    Tam bir maymuna benziyor.
    Filmin gerçek hayattan uyarlandığı çok belli.
    4 -1 ... vatansever terorist
  7. 7.
    çemberimde gül oya mehmet yurdanur aşkı
    #mehyur
    1 -3 ... tarkan filmindeki ahtapot
  8. 8.
    Sözlüğe tecavüz edilirken yönetim neden sessiz kalıyor. Silin şu salağı.
    2 -3 ... fah yu bices
  9. 9.
    Bu diziyi geçen sene izledim,çok sevdim.Keşke bir yolu olsa da o zamanlarda yaşayabilseydim dedim.Yanlış zamanlarda yaşadığımı düşünür oldum.Her şey daha masum ve temizmiş.
    ... casper520
  10. 10.
    Sevilesi aşktır.
    -1 ... tarkan filmindeki ahtapot