1. 1.
  hırsıza karşı güvenli olduğu iddiası ile piyasaya sürülen fakat son zamanlarda bir çoğunun daha güvenli olmak bir yana hırsıza kolaylık sağladığının ortaya çıktığı büüssürüüü kilidi olan ve belliki içeride korunmaya değer bir hazine var diye bas bas bağıran kapı.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  kötü niyetli kişlere "bak bizim evde değerli eşyalar var,ama çalamassın" mesajı vererek,tahrik eden kapıdır.
  3-5 senelik mazi içinde hırsızın uğramadığı tek daire çelik kapısı olmayan daire idi;diğerlerini en azından zorlamıştı.başarıya ulaştıklarıda vardı.
  1 ... pilotmont
 3. 3.
  (bkz: inşaat sektörü)
  ... pilotmont
 4. 4.
  evimizi hırsızlardan koruyan, multisistem çelik kapı kilidi ile çok daha güven veren kapı türü. fiyat olarak diğer kapılardan pahallı olmasına rağmen, alırken sağlamlığı dikkate alınarak kale markasını taşımasına önem verilmelidir.

  (bkz: kale çelik kapı)

  (bkz: kale kilit)
  ... piri reis
 5. 5.
  tavlada aldığınız kapının üstüne bir daha kapı almanız münasebeti ile yapıaln eylem. genelde "hassiktir şeş beş lan yine." "olsun olm, çelik kapı yaparsın bak hehehe." şeklinde alay amaçlı kullanılır.
  ... micro cuts
 6. 6.
  adı çelik kapı olan ama aslında saç metalden oluşan kapı.

  dün taktırdığım çelik kapı ile ilgili diyolog :

  ben : ( kapıdaki metali inceleyerek ) bunun malzemesi ne ?
  kapıcı : saç abi, hayırdır ?
  ben : e neden çelik kapı diyolar ?
  kapıcı : eben sağmı senin ?
  ... tutsikimiyancek
 7. 7.
  sevgili eniştemin emniyet mensubu olarak ilk çelik kapının çıktığı dönemlerde bir eve baskına gidip kapıyı çaldıklarında içerden ateş açılmasıyla beraber ''lan ben bu mına kodumun kapısını çelik sanırdım'' düşüncesinin cevabını aldığı etrafı çelik içi ahşap olan mevzudur.
  ... delicekirge
 8. 7.
  diğer kapılara oranla güvenlik seviyeleri daha üst sıralarda tutulmuş kapılardır. ortalama 1.20 mm dkp sac tan mamüldür. içinde 3 tabaka strafor yalıtım ve 4 adet profil köşebent, ön ve arka yüzünde ise 10 mm kalınlığında 2 adet mdf lam olan daire giriş kapısı veya bina giriş kapısıdır. 399 tl ye satılanlar ise içi boş olup iç oda kapılarından bir farkı yoktur. yani evinizin iç oda kapısı ne kadar güvenli ise onlarda öyle güvenlidir. yani sen sen ol ''bade çelik kapı'' dan şaşma.
  ... steeldoors
 9. 8.
  Sürekli olarak annemin altli ustlu kitledigi açarken sovdugum kapı türü.
  ... soncan
 10. 9.
  Bi ara herkeste moda olmuştu hırsız giremiyor diye.
  Daha kolay açıyorlar valla bu tür kapıları nedense.
  ... bir burcu geldi gecti burdan