1. 1.
    - arkanıza yaslanın nuko hanım evet sakin sakin. şimdi, sizin çocukluğunuza inip bu davranışınızı tanımlama yoluna gideceğiz.
    - Gidin doktor hanım gidin. Kurtarın beni bu dertten.
    - Çekyat görünce aklınıza Bülent ersoy'un gelmesinin sebebinin altında yatan gerçekleri su yüzüne çıkaracağız. Bu korkunuzu, korkunuzun üstüne gidip beraber yeneceğiz. Sinerjiyi hissediyor musunuz? Evet, çekyat ve Bülent Ersoy, size de ilginç gelmiyor mu? Çocukluğunuza dair ilk aklınızda kalan hatıra nedir?
    - Ahahahaha ben varya çok usluymuşum ben. Annem hep, "bu kız bi garipti saatlerce kendi kendime konuşurdu, müthiş bir hayal gücü vardı bu kızın. deliydi galiba bu. Nerde hata yaptım bilmem ki" der. Annem beni çekyatın üstüne koyarmış orda öylecene saatlerce takılırmışım mal gibin.
    - Hımm anlıyorum. Neden çekyatın üstünde saatlerce otururdunuz ki? O yaştaki çocuklar meraklı olur! neden ilginizi çekecek başka şeylerle uğraşmadınız ve nasıl çekyat ve bülent Ersoy arasında sizi hala bile etkileyen bi bağ kurdunuz?
    - Annem aşağıya inersen bülent Ersoy çekyatın içinden çıkıp seni yer. Uslu uslu otur emi kızım derdi de ondan.
    - yuh.... pardon yani. anlıyorum. Sizin gidin nuko hanım, anneniz gelsin.

Ufacık sebiydim lan. 80ler bunlar. 90 ların başı hatta. O yaştaki bi çocuğun üstünde kurulan ağır Bülent Ersoy baskısını bi düşünün. Ansiklopedilerde 2000 li yıllarda uzaya çıkacak olan insanların robot şeklinde tasvir edildiğini, bunları gördüğüm an hayata küstüğümü, kabuğuma çekildiğimi, hayal dünyamın sınırlarını zorlayarak babamı uzaya çıkmış robot olarak düşündüğümü, benim robot tasvirimin sadece voltran olduğunu, 5 kişilik bi aile olduğumuzdan o'nun da bana düşen görevinin sadece "ben de götünü oluşturuyorum" kısmından öteye gidemediğini, bunların her birini düşünürken ciddi ciddi ağladığımı, daha robotları sindiremezken sebi sübyan kafamla, bi de erkekken birden kadın olmuş bu insanın değişiminin Üstümdeki derin psikolojik travmasını bi düşünün! aynı yıllarda patlayan çernobil'in etkilerini. nerden geldiği meçhul, Bişey olmaz diye okulda dağıtılan fındıkları yiyen çocukların çocukları olduğumuzu. Ve en önemlisi de tv'de yakasına ağaç yerleştirilmiş kıyafetlerle zeki müren'in o kibirli bakışlarını gördüğü an şoka girip nutku tutulan, iki tokatla kendine ancak gelip sonra da canının yandığından değil de kibirli bakışların hala kendi üstünde olduğunu görüp korkudan avazı çıktığı kadar ağlayan bir abinin "karındaşı" olduğumu da göz ardı etmeyin tamam mı?

Gülme oğlum, tam travma haliydi lan.

----------------------
    Şimdi haberler;

alfred hickok tarzı korku filmleri bile taş çıkartacak kapasitede, Taylan biraderlerin korku filmlerine bakış açımızı bir kez daha sorgulatacak bi yapım.

Uluslarası Film Eleştirmenleri Birliği'nin yıllık değerlendirmesinde en iyi filme verilen "Büyük Ödül"/ Grand Prix'ye Nüko Bilge Ceylan'ın "çekyatın altındaki sır" adlı filmi değer görüldü. Uluslararsı platformda binlerce film eleştirmenin oyu ile belirlenen ödüller de "bülo'nun performansıyla, samara yı bile kıskandırdığı, en iyi korku filmi ve makyaj dalında oskar alacağı şimdiden konuşulan filmin, +18 ibaresiyle vizyona aralık 2012 de girmesi bekleniyor.

Ünlü eleştirmen Alexander Walker'ın "bülo'yu izlemek, eskiden evde olan arap bacı biblolarının 100 kat büyümüş haline bakmaktan bile korkunç, gerim gerim geren film"
    (adamı mezarından hortlatmış gerisini sen düşün)

En iyi yönetmen dalında oskara aday gösterilmezsem daha da çekmem film mlim. Adımı da değiştiririm. Nüko hiçkok-unçdeğilgil. yaparım bak.

ediT: amma da bülo fanı varmış lan burda... kurban olsun size ablanız...
    6 -6 ... nukleerella
  2. 2.
    poponun içeri kaçması ve uzun bir süre orda ikamet etmesine sebebiyet verir.
    ... avalon
  3. 3.
    çekyatı, itleyip kalkmamızı ve oradan uzaklaşmamızı gerektirecek olaydır.
    ... female demon