1. 1.
  çekirdek çıtlamak diye de geçen çekirdek yeme eylemedir. bazen isnanın dişinin arasına kaçar istenemyen bir durumdur. bir isnan eğer tv başındaysa farkında olmadan bir kilo çekirdek bile yiyebilir, bir hastalık gibidir. Parkta bahçede çekirdek çitletip, çöpünü yere atan isnanlar da ayrı bir sorundur . (bkz: çöp yok mu kardeşim)
  2 ... meyve
 2. 2.
  en pis yanıda, bir tabak veya poşet ile yediğiniz çekirdeğin yarısında yeme eylemini sonlandıramazsınız. sürekli şu da güzel görünüyor, bu da güzel görünüyor diyerek yedikçe yiyesiniz gelir.
  ... trablus
 3. 3.
  başladınız mı bırakamadığınız eylem evi yeni temizleyen ev sahibi sokağı yeni süpürmüş çöpçü vs nin süpürgeyle peşinizden koşmasına sebep olabilir
  1 ... tereyagliiskender
 4. 4.
  şunu da yiyeyim bırakayım şunu da şunu da...derken hepsi bitene kadar bırakamadığınız eylem.
  ... arrzu
 5. 5.
  mahallenin en popüler teyzeleri konuslanirlar kapi önleri merdiven baslarina ve iste o zaman baslar hersey agizlarinda sakiz baslarlar mahallenin cook önemli meselelerini konusup halletmeye..
  -nizamettin varya su asaa komsunun esi adam geceleri icip icip dövüyomus mücellayi ..geldi mücella yine gecen gözler böyle mosmor..
  -amaaan abla sanki..her zaman olan seyleri anlatma bana..bak ben sana ne diycem bizim mücerret yok mu bööyle koca aaazlii gene..heh iste o sacini sariya boyatmamis mi sana ay gül gül yarildim be abla..kaslar böyle simmmsiyah kalmamismi müthis bi ambiyans..**
  gelgelelim bu arada asla bu konusmalar cekirdeksiz olmaz, üstelik cekirdekleri citleyip kabuklarin kücük kalmis kisimlarini agizdan püskürtmek sarttir kuraldir..
  tabii cekirdekler citlenirken agizda caklatarak cignenen sakiz cikartilip kafanin üstüne itinayla yerlestirilir ki cekirdek biterse agiz bosta kalmasin tekrar topluma kazandiralim bu sakizi diye..
  güzel olaydir vesselam..olmazsa olmazdir, mahalle sorunlarinin biricik mezesidir bu cekirdek..
  bu arada (bkz: kafasinin üstüne sakiz yapistiran teyzeler)..
  1 ... tiriviri hanim
 6. 6.
  (bkz: çekirdek çitletmek)
  ... scarface
 7. 7.
  (bkz: cit cit ppttuhh)
  1 ... atan alir spor
 8. 8.
  hayatta gereksiz ve saçma sapan şeylerin nasıl da zevk verdiğini gösteren küçük, sevimli bir örnek. öyle mesajlar çıkarılası tuhaf bir bağımlılığı da var.

  başta kendim ve "daha neler lan" diyenler için alternatif ve daha kabul gören tanım da şu olsun: "dün yaptığım şey. iş, eylem, oluş, olamayış" sözlük burası, hadi bakalım.
  ... yolcu
 9. 9.
  bir hastaliktir... bir tane yiyen oradaki cekirdek sayisi sifiri gösteresiye kadar yer durur...
  1 ... kultursuz dinazor
 10. 10.
  sivilce sebebidir. "şu taneyi de yiyeyim kalkıcam, şunu da yiyeyim büyük bir tane imiş bu, şu son..." diyerek tabaktaki son çekirdek yenilinceye kadar sürdürülür eylem.
  1 ... sophie