1. 17.
    -merhaba ben casper ın yeni bilgisayarlarına bakıcam böyle katlanırlı olanlar ?
    +buyrun 4 çiğdemli işlemcisiyle yeni casper notebook.

çok tatsız ya.
    -2 ... hilmijem
  2. 16.
    Özmirliyiz biz! Sandalyeye korbenaz, domatese dümbüt, patlıcana tatlıcan, enginara “Bu ne la böyle tatsız tuzsuz” deriz. Ama göbek marula göbek marul deriz. Ona farklı bir isim bulamadık henüz. Neyse... Biz acayip farklıyız, çok şekeriz.

Sinirlendiren ve direten insan tipi.
    5 -4 ... panspermia
  3. 15.
    çiğdem insandır lan ne çekirdeği.
    1 -1 ... stve
  4. 14.
    Izmir,manisa ve aydin cevresinde kullanilan sozcuklerden birisidir.Bölgeler arası sivelerden kaynaklı ayrımdir.bırakın bölgeyi il il bile bu farklilık gösterebilir. Insanlar siz rahatsiz oluyorsunuz diye kelime dagarciklarina goz atacak degiller.tıpkı domatese domat demek gibi.ayrıca şu atasozumuz de burda dursun.
    Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok.
    4 ... nerissa
  5. 13.
    Uyuz degildir izmirlidir.
    2 ... istikrarsizbikini
  6. 12.
    Çekirdeğe çitlek diyen çomarlardan evladır.
    9 -3 ... kutsal cesi
  7. 11.
    (bkz: insanların yerel kültürünü eleştiren karasal çomar)

entry yukarıda. tanım yok.

edit: istediğiniz kadar eksileyin. bu sizin geyikte kısır döngüye girmiş olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. izmirli değilim ama ben bile sıkıldım şu izmirliler muhabbetinden. her yörenin kendine özgü birkaç kelimesi vardır. şileliyim, mancarlı pide yiyorum. mancar ne mi? ıspanak, ebe gümeci, efelik, pazı gibi otların hepsine verilen genel isim. gerçi sen üç öğün kuru ot, sap ve saman tükettiğin için saydığım bu yeşillikleri de bilmeyebilirsin. hadi şimdi ıspanağa mancar diyen amk uyuzu diye de başlık aç. en azından kısır döngüden çıkmış olursun. gerizekalı.
    6 -5 ... selfcontrol
  8. 10.
    kadın avrattır.

hatta; at, avrat, silah. yihhuuu...

ama çekirdek çiğdem değildir. çekirdek çekirdektir.
    2 -5 ... ortambozan
  9. 9.
    kadına avrat diyen tipten daha uyuz değildir. bu izmirliler size ne yaptıda hergün buralarda zırlıyorsunuz?
    6 -2 ... napakyanii
  10. 8.
    çekirdeğe çiğdem diyen amk uyuzu
    5 ... idrak yollari enfeksiyonu